Využitie trenažérov v telovýchovnej a zdravotníckej práci s deťmi predškolského veku. Využitie trenažérov v telesnej výchove a zdravotnej práci s deťmi predškolského veku Prezentácie o interaktívnych trenažéroch pre predškolákov

Využitie trenažérov v telovýchovnej a zdravotníckej práci s deťmi predškolského veku. Využitie trenažérov v telesnej výchove a zdravotnej práci s deťmi predškolského veku Prezentácie o interaktívnych trenažéroch pre predškolákov

Prezentácia. Simulátorová hra „Lesná škola“ pre deti vo veku 5-7 rokov

Autor: Likhovskikh Ruzigul Gardulloevna učiteľ KGKOU sirotinec 18 s. Otradnoye, okres Vyazemsky, územie Chabarovsk.
Popis:
Dávam do pozornosti cvičnú hru z matematiky pre deti vo veku 5-7 rokov
„Lesná škola“ pomocou powerpointovej prezentácie.
Využitie multimediálnych sprievodov robí hodiny emocionálne nabitými, atraktívnymi, vzbudzuje u dieťaťa živý záujem o učenie, slúži ako názorná pomôcka a demonštračný materiál, ktorý prispieva k dobrému prevedeniu hodiny.
Materiál bude užitočný pre učiteľov predškolských zariadení, učiteľov ďalšieho vzdelávania a učiteľov základných škôl.
Ciele:
1. Zhrňte získané poznatky. Posilniť zručnosti v preberanom materiáli: množstvo a počítanie do 5; rozlišovať geometrické tvary.
2. Rozvíjať detské vnímanie a predstavy prostredníctvom hromadenia a rozširovania zmyslových skúseností. Rozvíjajte vizuálne efektívne a vizuálne imaginatívne myslenie vyučovaním metód mentálneho konania (analýza, syntéza, porovnávanie, zovšeobecňovanie, vytváranie vzťahov príčin a následkov).
3. Pestovať záujem o matematiku a chuť pracovať v tíme.
Úlohy:
1. Opravte priame počítanie do 5, znalosť čísel do 5, označovanie počtu predmetov číslom.
2. Pokračujte vo vytváraní priestorových konceptov a schopnosti navigácie na obrazovke.
3. Upevniť schopnosť rozlišovať a pomenovať geometrické tvary (kruh, štvorec, trojuholník, obdĺžnik, ovál).
4. Upevniť vedomosti o zložení čísel.
5. Rozvíjať logické myslenie, pozornosť, pamäť.
6. Hardvér a softvér:
Počítač s nainštalovaným PowerPointom 2010;
Reproduktory;
Obrazovka.
Vysvetľujúca poznámka: Povoliť „prezentáciu“, „od začiatku“.
Kliknutím na ľubovoľnú oblasť obrazovky sa zobrazí odpoveď na otázku.
Začnime hru.
Blok 1: Zopakujte čísla.
Koľko sĺnk je za mrakom,
Koľko náplní je v plniacom pere?
Koľko nosov má slon?
Koľko hodiniek máš na ruke?
Koľko nôh má muchovník?
A sapérove pokusy,
Vie a je na seba hrdý,
Číslo stĺpca... (jednotka)

Koľko uší je na temene hlavy?
Koľko nôh má polovičná žaba?
Koľko fúzov má sumec?
Na planéte pólov,
Koľko polovíc je celkovo?
V páre úplne nových topánok,
A predné laby leva
Len číslo vie... (dva)

Koľko mesiacov je v zime?
V lete, na jeseň, na jar,
Koľko očí má semafor?
Baz na baseballovom ihrisku
pri športovom meči
A pruhy na našej vlajke,
Bez ohľadu na to, čo nám kto hovorí,
Číslo pozná pravdu... (tri)

... Koľko nôh má mangusta?
Okvetné lístky v kapustovom kvete,
Prsty na kuracie stehno
A na zadnej labke mačky,
Tanyina ruka s Peťou
A všetky strany sveta
A oceány vo svete,
Číslo vie... (štyri)

Koľko prstov je na ruke?
A cent vo vrecku,
Hviezdica má lúče,
Päť vežov má zobáky,
Čepele javorových listov
A rohy bašty,
Povedz mi o tom všetkom
Číslo nám pomôže... (päť)

Ako prví prileteli na čistinku motýle a vtáky!
Koľko motýľov a koľko vtákov priletelo? (päť motýľov a 5 vtákov)

Potom cválali zajačiky
Koľko králikov je na čistinke? (4 zajačikov)

Ďalej prišli na rad ježkovia
Koľko ľudí žije na čistinke? (5 ježkov)

Za nimi cválali malé žabky a myši
Koľko žiab a myší je na čistinke? (3 žaby a 2 myši)

A posledná prišla líška a medveď
Koľko líšok a medveďov je na čistinke? (1 medveď a 1 líška)

Blok 2: geometrické tvary
NÁMESTIE
Som postava - bez ohľadu na to, kde,
Vždy veľmi hladké
Všetky uhly sú vo mne rovnaké
A štyri strany.
Kubík je môj milovaný brat,
Pretože som štvorec.

RECTANGLE (obdĺžnik).
Moje plátno nie je štvorcové
Je to obdĺžnikové!
Nakreslím to
Rôzne tvary!

TROJUHOLNÍK
Som pod trojuholníkovou strechou
Skryjem sa pred dažďom.
Strecha je trojuholníková,
Rýchlo ma schovaj!

CIRCLE
Okrúhla guľa a slnečný kotúč
Aj okrúhly tvar!
Hoď loptičku po čistinke,
A kruh sa môže kotúľať!

OVÁLNY
Kruh spadol z výšky.
Už to nie je kruh – je to ovál!
Je to oválne, ako chrobák
Vyzerá ako cuketa
Na oči a na zemiaky,
A tiež vyzerá ako lyžica,
Na orech a na vajce,
Pre oválnu tvár!

Aké postavy sú na ceste? (ovál, trojuholník, obdĺžnik, štvorec)

Prišli malé zvieratká a vzali si figúrky
Aké postavy vzali zvieratá?

A postavili si dom!
Z akých tvarov je dom vyrobený?

A posledná úloha:
Nájdite 10 rozdielov na obrázku.

Výborne chlapci.
"lesná škola"

Prezentačná matematická hra "Lesná škola" pre deti vo veku 5-7 rokov

Program

Detské športové potreby v škôlke

"Silné deti"


Jedným z naliehavých spoločenských problémov súčasnosti je ochrana a podpora zdravia mladej generácie. Ako pre jednotlivca, tak aj pre celú spoločnosť je najcennejším bohatstvom zdravie. Zdravie je založené na schopnosti tela prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam prostredia. Základy zdravia a formovania postavy sú položené už v predškolskom veku. Cieľavedomý rozvoj funkčných schopností detského organizmu zabezpečuje zvýšenie jeho odolnosti voči nepriaznivým vplyvom.

Je všeobecne známe, že základy zdravia človeka sa kladú už v detstve, preto podstatou telesnej výchovy a zdravotníckej práce v predškolských výchovných zariadeniach je výber vhodnej formy pohybovej aktivity pre každé predškolské dieťa.Koniec koncov, je to hlavný faktor, ktorý určuje úroveň metabolických procesov v tele, a teda aj stav svalového a kardiovaskulárneho systému.

Hlavným cieľom telesnej výchovy v predškolskom zariadení je uspokojovanie prirodzenej biologickej potreby detí po pohybe, dosiahnutie optimálnej úrovne zdravia a všestranného pohybového rozvoja. A dosiahnutie tohto cieľa je nemožné bez neustáleho hľadania nových efektívnych a rôznorodých foriem telovýchovnej a zdravotníckej práce.

Rýchlo sa rozvíjajúce technológie, moderné životné a vzdelávacie podmienky kladú vysoké nároky na úroveň psychofyzického stavu detí predškolského veku, na ich všeobecnú kultúrnu pripravenosť, najmä v období prípravy na školskú dochádzku. V tomto smere sa zintenzívňuje hľadanie nových efektívnych prístupov k zdraviu, výchove a rozvoju detí prostredníctvom telesnej výchovy, ktoré by mohli nielen zvyšovať fyzickú zdatnosť, ale súčasne rozvíjať aj mentálne kognitívne schopnosti.

Preto jednou z efektívnych a moderných foriem telovýchovnej a zdravotníckej práce v predškolskom zariadení je vyučovanie na cvičebných pomôckach. Používajú sa jednoduché aj zložité simulátory.

Moderné detské simulátory sú efektívnym a multifunkčným pomocníkom pri riešení nielen množstva problémov zameraných na posilnenie fyzického rozvoja, ale aj na nápravu existujúcich porúch u žiakov špeciálneho (nápravného) zariadenia. Keďže zlé držanie tela a stupeň jeho závažnosti sú do značnej miery spôsobené prítomnosťou rôznych zrakových diagnóz a zlým rozvojom okulomotorických funkcií, dieťa sa pri cvičení na simulátoroch mimovoľne sústreďuje a sleduje trajektóriu pohybu, čím aktivuje zrakové funkcie a trénuje zrak. okohybné svaly. Všestrannosť, dostupnosť a inovácia školiaceho zariadenia teda určujú nevyhnutnosť a efektívnosť jeho praktického využitia v špeciálnom (nápravnom) zariadení.

Pre deti staršieho predškolského veku sú najvhodnejšie a najužitočnejšie cvičenia s využitím simulátorov. V tejto dobe už deti celkom dobre ovládajú zložité typy pohybov a spôsoby ich vykonávania. V tomto veku sa intenzívne rozvíja pohybový aparát, zvyšujú sa adaptačné schopnosti kardiovaskulárneho a dýchacieho systému na fyzickú aktivitu. Starší predškoláci majú dobrú schopnosť adaptácie na pohybovú aktivitu iného charakteru, čo má tréningový efekt. Zároveň by tolerovaná fyzická aktivita mala byť v zóne „mierneho stresu“. Uvažované vekové obdobie v živote detí vo veku 5-7 rokov je najpriaznivejšie pre rozvoj koordinačných a rýchlostno-silových schopností, sily, vytrvalosti a flexibility.

Školenie na simulátoroch vám umožňuje vyriešiť nasledujúce problémy :

    Rozvoj motorických vlastností;

    Nácvik základných pohybových činností;

    Rozvoj a zlepšenie koordinácie pohybov a rovnováhy;

    Posilnenie svalového korzetu, vytvorenie zručnosti správneho držania tela;

    Zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a dýchacieho systému;

    Normalizácia nervového systému, stimulácia neuropsychického vývoja;

    Zlepšenie prívodu krvi do chrbtice, kĺbov a vnútorných orgánov, odstránenie stagnácie žíl;

    Zlepšenie komunikácie a emocionálno-vôľovej sféry;

    Stimulácia rozvoja analytických systémov, proprioceptívna citlivosť;

    Rozvoj jemných motorických zručností a reči;

Účel programu:

    udržiavanie a upevňovanie fyzického a duševného zdravia detí, vytváranie podmienok na uspokojovanie ich prirodzenej potreby pohybu a dávkovanie pohybovej aktivity s prihliadnutím na zdravotný stav a funkčné možnosti detského organizmu.

Úlohy programy:

    Zabezpečiť tréning všetkých systémov a funkcií detského organizmu (srdcovo-cievny a dýchací systém, metabolické a termoregulačné procesy) prostredníctvom špeciálne organizovanej pohybovej aktivity, ktorá je optimálna pre daný vek.

    Posilnite svalový tonus pri fyzickej aktivite.

    Posilnite svalový tonus dieťaťa zintenzívnením jeho fyzickej aktivity a postupným zvyšovaním fyzickej aktivity na kostrové svalstvo.

    Uspokojiť prirodzenú potrebu dieťaťa po rôznych formách fyzickej aktivity.

    Rozvoj všeobecnej odolnosti tela dieťaťa a jeho fyzických vlastností.

    Naučte deti určité motorické zručnosti a schopnosti, ako aj bezpečnostné techniky pri práci s cvičebným náradím.

Podmienky programu:

Program je zostavený s prihliadnutím na vekové a psychologické charakteristiky predškolákov so zrakovým postihnutím, ich úroveň vedomostí a zručností.

Pri realizácii programu je potrebné riešiť problémy s precvičovaním kardiovaskulárneho, dýchacieho a zrakového systému, a teda dať želaný efekt pri upevňovaní zdravia každého jedinca. Je potrebné opustiť rigidnú metodiku vedenia hodín telesnej výchovy a ich monotónnosť. Normy fyzickej zdatnosti by mali zohľadňovať úroveň fyzického vývoja detí, ich rezervu sily a zdravotný stav.

Základné princípy programu:

    Berúc do úvahy individuálne charakteristiky detí, ukazovatele ich vývoja, úroveň rozvoja fyzických vlastností, odporúčania lekárov;

    Triedy sú štruktúrované s postupným znižovaním záťaže znižovaním dávkovania a intenzity práce na simulátoroch;

    Vyučovanie je systematické (vykonáva sa raz týždenne);

    Cvičebné stroje sú nastaviteľné, čo umožňuje ich použitie s deťmi rôznych fyzických úrovní.

Očakávané výsledky programu:

    Vedomý postoj k vlastnému zdraviu

    Zvládnutie dostupných spôsobov, ako ho posilniť

    Formovanie potreby každodennej fyzickej aktivity

    Rozvoj koordinácie, obratnosti, rýchlosti, flexibility, sily, všeobecnej vytrvalosti.

Celé obdobie prípravy predškolákov na prácu na simulátoroch možno rozdeliť natri etapy:

V prvej fáze výcvik zahŕňa oboznámenie sa so simulátormi, ako aj počiatočné učenie sa cvičení s nimi. Je to potrebné na to, aby sa u detí vytvorilo správne pochopenie pohybu vo všeobecnosti a najmä na simulátore. Na tento účel slúži ukážka, vysvetlenie a praktické vyskúšanie trenažéra samotnými deťmi.

Deti si tak vytvárajú spojenie medzi vizuálnym obrazom, slovami označujúcimi techniku ​​vykonávania pohybu a svalovými vnemami.

V druhej fáze Cvičenie na simulátore sa učí do hĺbky - pozornosť sa venuje technike vykonávania cvičenia.

Na treťom etapa sa upevňuje zručnosť vykonávania cvičení na simulátoroch a zlepšuje sa technika.

Program zahŕňa jednu vyučovaciu hodinu týždenne a využíva sa pri organizovaní skupinovej práce. Celkový počet tréningov za rok je 28. Celková dĺžka hodín telesnej výchovy na trenažéroch je 30-35 minút. Základom organizovania hodín telesnej výchovy so simulátormi je individuálne diferencovaný prístup k deťom (vedený v podskupinách).

Štruktúra programu:

Téma, obsah

Množstvohodiny

Poznámka

Rozcvička

1.40

Zahŕňa

prípravný

cvičenia

Všeobecný vývojcvičenia

2.60

Relaxačné cvičenia

2.30

Zahŕňa cvičeniamedzi simulátormi a na koncitriedy

Vonkajšie hry

1.30

Práca na simulátoroch

2.60

Cvičný bicykel

Vzdušná prechádzka

Nožnice

Rotisserie

Magická dráha

Rotisserie

Stepper

Rebrík

Kajak

čln

Podporné tyče

Orientačný počet hodín je vypočítaný na 28 vyučovacích hodín v trvaní do 30 minút.

Štruktúra triedy

Úvodná časť je rozcvička, ktorej účelom je pripraviť telo dieťaťa na intenzívnejšiu prácu v hlavnej časti hodiny. Jeho obsah zodpovedá obsahu klasickej hodiny telesnej výchovy: rôzne druhy chôdze, beh, nápravné cvičenia a pod. Podáva sa do 3-5 minút.

Hlavná časť obsahuje súbor všeobecných rozvojových cvičení, cvičení na simulátoroch a vonkajších hier. Po dokončení všeobecných vývojových cvičení začínajú predškoláci vykonávať cvičenia priamo na simulátoroch. Spôsob, ako organizovať deti, je kruhový tréning, ktorý je pri tomto type aktivity celkom efektívny. Na vedenie kruhového výcviku sa organizujú takzvané stanovištia - niekoľko skupín trenažérov v počte 4 až 8 a celkový počet trenažérov na nich podľa počtu detí v skupine. Podstatou kruhového tréningu je, že každé dieťa cvičí postupne na každom type cvičebného náčinia a náročnosť pohybov a stupeň záťaže sa každému dieťaťu ponúka v závislosti od jeho individuálnych vlastností a fyzických možností, t.j. navrhuje sa vykonať určitý počet opakovaní cvičenia alebo je určený časový koridor na splnenie tejto úlohy. Z hodiny na hodinu sa počet opakovaní zvyšuje a časový koridor sa predlžuje. Takže v prvej lekcii deti vykonávajú cvičenie minimálny počet krát a minimálny čas 1 minútu a v každej nasledujúcej lekcii sa čas vykonávania zvyšuje a zvyšuje sa na 2 minúty na každej „stanici“ - simulátore. signál, deti súčasne začnú cvičiť na svojich miestach. Po určitom čase deti na signál pristúpia k zmene „staníc“, čím určia čas trvania vykonávaného cvičenia.

Na konci každej úlohy na „stanoviskách“, aby sa predišlo prepracovaniu, všetky deti vykonávajú dychové cvičenia, prvky vizuálnej gymnastiky, sebamasáže, prstovej gymnastiky, psychogymnastických štúdií, ako aj relaxačné cvičenia, ktoré sa naučili v r. predchádzajúce triedy, a preto sú už deťom dobre známe a môžu ich vykonávať samostatne.

Cvičenie na uvoľnenie napätia a únavy

    I. p. - stojace. Napäté vystreté opierky rúkdo pomyselného pohára. Prsty sa roztiahli a tlačili na prekážkyvrtite sa s námahou, až kým nepocítite jemné chvenie z prepätia.Nasleduje prudká relaxácia.

    I. p. - sedenie na stoličke. Nohy na špičkách, prsty na nohách silno zatlačené do podlahy (alebo: päty silou zdvihnúť, prsty nieskočiť z podlahy). Nasleduje prudká relaxácia.

    "Asters". Inštruktor vyzve deti, aby sa držali za rukytak, aby ste dostali kruh a potom si drepnite. Ďalej hovorí: "Predstavte si, že ste astry rastúce na záhone." Potom chlapci robia cvičenia s textomvedenie:

Sme astry, astry, astry

Pestujeme na záhone.

(Deti pomaly vstávajú z podrepu a potom sa zdvihnú ruky.)

Milujú nás nie nadarmo,

Keď kvitneme.

(Choďte v kruhu, držte sa za ruky.)

Sme krásne kvety

Sme veselé kvety.

(2-3 krát kývajte rukami dopredu a dozadu.)

4. "Locust." I. p. - ležiace na chrbte, nohy pri sebe, rukystiahol za hlavu.

    Potiahnite prsty na nohách, potiahnite prsty;

    I. p.

Vykonajte 3-4 krát po dobu 8 sekúnd. Pri nádychu sa natiahnitenočné svetlo, relaxujte pri výdychu.

5. "Červ." Sedieť na pätách, ruky na kolenách.

1 - roztiahnite kolená do strán, ohnite ruky v lakťoch; 2 -položte lakte na podlahu, nakloňte hlavu;

3-4 - a. P.

Opakujte 2-3 krát. Dlane paralelne, hlava na podlaheneznižuj to.

6 . "korytnačka". Sedieť na pätách, ruky dole pozdĺž telaveci.

    Natiahnite ruky dopredu a položte ich na kolená;

    Znížte hlavu na kolená;3-4 - a. P.

Opakujte 2-3 krát. Nedvíhajte trup z päty. späťokrúhly.

    "Strom". Postavte sa rovno, nohy spolu, ruky dole.Zdvihnite ruky hore, dlane smerujú k sebe. natiahnuťcelé telo hore. Chrbát rovný, brada zdvihnutá, bruchovtiahol. Po 10-15 sekundách otočte dlane do strán,kľudne daj ruky dole. Toto cvičenie podporuje rastbenka.

    "V bábkovom divadle."

Inštruktor. Bom, bom, bom! Toto sú magické hodinky. Kedyudrie dvanásťkrát, bábiky ožijú. Je tu svetlosfúknite sviečky a položte ich na stôl. Postavte sa do kruhu ďalej od seba, aby ste sa navzájom nerušili. Ukáž mi akoRučičky na magických hodinách sa pohybujú. Pokrčte laktepred. Ruky šípok sa potom pohybujú jedným smerominému. Tik-tak, tik-tak, bom, bom! Počuješ? Hodiny bijú! ÁnoNapočítajme spolu do dvanásť. Ako prvé ožili bábikybibabo. Každému dám na ruku veselú petržlenovú vňať(všeobecne postihnuté). Hrajte s prstami tak, aby vaše ruky a hlavaPetruška sa začala hýbať. Aká veselá Petruška!

A teraz ste sa vy sami stali bábikami bibabo. Skloňte hlavupozdravuj ako petržlen. Predstavte si ohýbaniea váš prst sa narovná, keď naň položíte hlavu bábiky. Roztiahnite ruky do strán. Paže rovné, napäté. Claptí tlieskajú. Petržlen tancuje! Pokloňte sa publiku, ako to robí Petruška: ruky a hlava zvesené, uvoľnené.

9. "Stretnutie s Palcom."

Inštruktor. Pozrite sa doprava: je tam niekto?A teraz doľava: najprv hore - na konáre stromov, potom dole - na trávu. Niečo zašušťalo? Skryť sa, stiahnuť krk. PoďmePozrime sa znova a uvidíme: kto je tam? Nikto! Vyjsť,Nebojte sa - je to vietor, ktorý sa hrá s listami. Aký darebák! Uvoľnite sazdvihnite krk a prehoďte hlavu cez ramená. Krk je ako niť:visí, svetlo-svetlo. Unavený z namáhania a vykúkania spoza kríka.

A tu je parapet, na ktorom sa v skratke spíPalček. Predstavte si, že ste taký malý ako vyako Paleček a spať v orechovej škrupine. Domčekysadnúť si na podložky. Škrupina je taká stiesnená - pokrčte nohy, rukyPoložte dlane pod líca. Nebudete tak spať dlho: nohy a rukyznecitlivie. Dobre sa natiahnite, znova a znova. Narovnajte stuhnuté nohy, ruky a chrbát. Vstať! Prestaň spať! škrupinaPalec a naše mušle sa hojdali. Príďte vo dvojicidržte sa za ruky, ako keby ste boli kolískou a skalou. Nohy roztiahnuté. Kolíska sa niekedy kýve potichu, inokedy prudko. Je taká silnázakýval, že sa dokonca začala točiť na jednom mieste: potom na jednomtočí sa jedným smerom, potom druhým. Na parapete za PalcomHej, šváb prišiel. F-f-f. Prevrátil sa na chrbát.

Leží a pohybuje labkami, ale nemôže sa prevrátiť. Ale tuchrobák sa stihol prevrátiť a letel. Ľahko, zadarmosýkorka, hlasno bzučí.

10. "Mačiatka idú na výlet." Inštruktor. Teraz sa všetkých dotknem, vyčarujem kúzlo a vy sa zmeníte na malé mačiatka.Vidím, že si pripravený cestovať. Vpredu je plot, cez nehopred preskočením. Tak ticho, že mačka mačka nepočujebol nezbedný a nenechal nás doma. A za plotom je potok. Mačiatka nemajú radi vodu. Prejdeme cez kamene. Nasleduj ma. Buď opatrný! Stúpať len po kamienkoch. To je všetko, sme na druhej strane. Mačiatka boli šťastné, že prekročili potok. Uvoľnite svoje unavené nohy a chrbát. Hocičobodky, labky ovisnuté, chrbát uvoľnený, ramená dole. HoroWow pekné! oddýchli ste si? A opäť na ceste! A na ceste je jeden veľkývrch. Čo robiť? Vidím úzky priechod. Nasal si brucho, typritiahli sme sa k sebe a vtisli sa bokom do úzkeho priechodu.Ja pôjdem prvý a ty pôjdeš za mnou. Ako sa máte, mačiatka! Všetci prešli na druhú stranu hory! Čo nás tu čaká? Musíme byť opatrní! Postavme sa na všetky štyri a podplížime sa ku kríku: labky sú mäkké, chrbty ohnuté. Pozripo stranách: čo je tam? Zvedavé mačiatka, všetci vediazaujímavé! Nejaký šuchot! Kto je v kríkoch? Počujte pán poslanecObrad, natiahnite krky, nastražte uši. Ts-ts-ts! Vyzerá ako Nikoth. Počúvajme znova. Kwa-kwa-kwa! Áno je to veľkéropucha! Mačiatka sa zľakli a schovali sa pod krík. schúlenáschúlený do klbka, nos skrytý v labkách, ledva dýchal. Pozrime sa: ropucha odcválala alebo nie? Fíha, konečne odcválala prečmôžete si oddýchnuť a pokojne sa rozhliadnuť

Deti pokračujú v pohybe od jedného cvičenia na simulátoroch („stanice“) k druhému, pohybujú sa v kruhu, čím vykonávajú všetky cvičenia navrhnuté učiteľom.

Po absolvovaní kruhového tréningu sa organizuje vonkajšia hra, ktorá sa vyberá s prihliadnutím na stupeň zaťaženia detí, ako aj s prihliadnutím na ich želania.Hry v prírode pre deti so zrakovým postihnutím majú veľký význam nielen ako prostriedok na udržanie funkcií, schopnosti priestorovej orientácie a zlepšenie pohybu. V procese hry sa dieťa učí dosahovať úspechy a podriaďovať svoje túžby pravidlám hry. Efektívne riešenie herných problémov pomáha prekonávať zrakové chyby a kompenzovať ich. Neexistujú žiadne špeciálne vonkajšie hry pre deti s očnými patológiami. Musíte však vziať do úvahy množstvo kontraindikácií na vykonávanie určitých pohybov a cvičení, ktoré boli uvedené vyššie

Tretia a posledná časť cvičenia netrvá dlhšie ako 3-4 minúty. Zahŕňa prvky zrakových a dychových cvičení, samomasáže, relaxačné cvičenia, hrové cvičenia na formovanie správneho držania tela, posilnenie klenby chodidla, hry a cvičenia na rozvoj tvorivých schopností detí.

Okrem kruhového tréningu sa na hodine využívajú tradičné spôsoby organizovania predškolákov pri vykonávaní základných pohybov na hodine telesnej výchovy: frontálne a plynulé, ktoré zahŕňajú vykonávanie jedného pohybu alebo cvičenia všetkými deťmi súčasne alebo striedavé vykonávanie niekoľkých pohybov jeden po druhom. .

Obsah práce s deťmi

Obsahom programu je sedem blokov. Rozdelenie do blokov je dané tým, že od bloku k bloku dochádza k postupnej komplikácii cvičení na simulátoroch – od najjednoduchších po zložitejšie. Zároveň dochádza k diverzifikácii typov pohybov v dôsledku zavedenia nových simulátorov a času stráveného prácou na nich. Každý blok obsahuje štyri lekcie. Počas prvých dvoch vyučovacích hodín každého bloku detipredstaviť so štyrmi novými cvičeniami v každej lekcii; na treťomzlepšiť zručnosti na vykonanie všetkých ôsmich cvičení, na štvrtej lekciizabezpečiť vykonanie celého súboru cvičení.

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

októbra

Odrody chôdze a behu. Skákanie na dvoch nohách cez medicinbaly.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Čarodejníci"

Hra s nízkou pohyblivosťou „Shapes“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Nájdi svoju farbu“

Hra s nízkou mobilitou "Zabávači"

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie "Lokomotíva"

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Štafetový beh s obručami.

Pomalý beh. Chôdza.

Vizuálna gymnastika

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „plazivý plavec“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Oink, prasa, grunt“

Vizuálna gymnastika

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

novembra

Práca na simulátorochkruhová tréningová metóda. Vonkajšia hra "Vrany a hniezda".

Prechádzka po hale. Cvičenia na korekciu držania tela.

Hra s nízkou pohyblivosťou. Hra "Sova". Dychové cvičenie na obnovenie dýchania.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „U medveďa v lese“

Prechádzka po hale. Cvičenie na uvoľnenie svalov na fitlopte.

Odrody chôdze a behu. Skákanie na dvoch nohách s pohybom vpred: malý (zajačik) a dlhý (klokan) Dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Zajace a medveď"

Prechádzka po hale. Cvičenie na uvoľnenie očných svalov

Odrody chôdze. Vonkajšia hra „Kolotoč“ Dýchacie cvičenie „Dýchajte jednou nosovou dierkou“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Pasca so stuhami“

Prechádzka po hale. Ľahký beh.

Okulomotorické cvičenia

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

December

Odrody chôdze a behu. Skákanie cez šnúru na dvoch nohách vľavo a vpravo. Dychové cvičenie.

Práca na simulátoroch pomocou kruhovej metódyposilovať. Vonkajšia hra „Disco s fitloptou“

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie "lopta"

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Tag s loptou“

Chôdza je normálna. Samomasáž chodidiel.

Vizuálna gymnastika

Herné cvičenie „Coil“ Dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metóda

Herné cvičenie „Nosenie klobúkov“. Samomasáž chodidiel

Odrody chôdze a behu. Skákanie na dvoch nohách pri pohybe vpred je dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať.

Odrody chôdze a behu.

Vizuálna gymnastika

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

januára

Odrody chôdze a behu. Skákanie na jednej nohe (pravá, ľavá), pohyb vpred. Dychové cvičenia.

Práca na simulátorochkruhová tréningová metóda. Vonkajšia hra „Fitball – zábavná hra“

Prechádzka po hale. Relaxačné cvičenie

Odrody chôdze a behu. Loptové úlohy. Dýchacie cvičenie pri chôdzi po hale.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Mráz – červený nos“

Chôdza po hale na všetky strany. Chôdza.

Okulomotorické cvičenia

Odrody chôdze a behu. Skákajte striedavo na pravú a ľavú nohu. Dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Rybársky prút"

Herné cvičenie „Dva a tri“

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Sly Fox"

Herné cvičenie „Chrobák na chrbte“

Relax pre oči

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

februára

Herná úloha „Pavúky a muchy“. Hra „Rozpoznať hlasom“

Práca na simulátorochkruhová tréningová metóda. Vonkajšia hra "Vlk v priekope"

Cvičenie na odstránenienapätie aúnava "červ"

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Plavci“

Práca na simulátorochkruhová metóda

Relaxačné cvičenie. Herné cvičenie „Nos – podlaha – strop“ (pre oči)

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Rybári a ryby“

Náhodné chodenie po hale medzi fitloptami. Cvičenie na uvoľnenie svalov na fitlopte.

Odrody chôdze a behu.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Lietadlá"

Chôdza je normálna.

Samomasáž očí

Samomasáž chodidiel.

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

marca

Odrody chôdze a behu.Dychové cvičenia.

Práca na simulátorochkruhová tréningová metóda. Vonkajšia hra „Pasca so stuhami“

Cvičenie na odstránenienapätie aúnava „Mačiatkaodoslanácesta"

Chôdza, beh. Distribúcia dychového cvičenia „plazivý plavec“.deti na cvičebnom zariadení.

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Nájdite si partnera“

Cvičenie na zmiernenie napätia a únavy „Strom“.

Okulomotorické cvičenia

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Stratené“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať.

Vonkajšia hra „Sme zábavní chlapci“

Hra s nízkou pohyblivosťou "Vorotsa"

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Mačka sa chce s nami hrať“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra

Herné cvičenie "Balerína"

Cvičenie pre oči

mesiac

Blokovať

Obsah tried

jaČasť

IIČasť

IIIČasť

apríla

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Grow Big“Rozdelenie detí medzi simulátory.

Práca na simulátorochkruhová tréningová metóda.Vonkajšia hra „Sme zábavní chlapci“

Cvičenie na odstránenienapätie a únava"korytnačka".

Tréning okulomotorických svalov

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Poďme autom“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Migrácia vtákov“

Cvičenie na odstránenienapätie aúnava

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Kaša sa varí“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra "Voda, voda..."

Relax „Stretnutie spalec"

Odrody chôdze a behu. Dychové cvičenie „Ruža kvitne“

Práca na simulátorochkruhová metódaposilovať. Vonkajšia hra „Kasor a šťuka“

Cvičenie na zmiernenie namáhania očí a únavy.

Tematický plán

Úlohy pre každé číslo ľubovoľného bloku:

1. lekcia:

    Predstavte prvé štyri cvičenia určitého komplexu

    Zaviesť techniku ​​vykonávania cvikov na určitých strojoch metódou kruhového tréningu

2. lekcia:

    Predstavte nasledujúce štyri cvičenia komplexu

    Naučte sa cvičenia na simulátoroch, s ktorými ste pracovali v predchádzajúcej lekcii.

3. lekcia:

    Posilnite zručnosti pri vykonávaní celého súboru cvičení

    Posilnite zručnosť vykonávania cvičení na simulátoroch

4. lekcia:

    Zlepšite schopnosť vykonávať súbor cvičení.

    Zlepšite zručnosť vykonávania cvičení na simulátoroch

Každá lekcia navyše realizuje aj všeobecné úlohy, ako je zlepšenie pohybového aparátu, funkčnosť všetkých orgánov a systémov, rozvoj myslenia a očných svalov. predstavivosť, rozvoj pozitívnych morálnych vlastností a vzťahov.

Air Walk

Detský trenažér Air Walk je navrhnutý tak, aby posilňoval svaly nôh a rozvíjal zmysel pre rovnováhu. Pohyb nastáva kývaním nôh, ako keby ste kráčali. Pomáha a zlepšuje rovnováhu a koordináciu dieťaťa, ideálne aj pre deti so slabou motorikou.
Ciele a ciele
Zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a dýchacieho systému.
Posilnenie svalov chrbta a nôh.
Rozvoj koordinácie pohybov, flexibility a pohyblivosti kĺbov.

Typy cvičení
Dieťa stojí nohami na plošinách, ruky má upevnené na držiakoch.
Možnosti:
Začne kývať pravou nohou dopredu a dozadu, zastaví sa, potom ľavou nohou.
Kýva oboma nohami: ľavá noha dopredu, pravá dozadu.
Trvanie - od 3 do 5 minút, po každej minúte sa deťom ponúka odpočinok na 30-40 sekúnd.
Smernice
Lekcia je rozdelená do troch častí.
Na začiatku hodiny sa vykoná krátka rozcvička s celkovým trvaním 5 minút: - chôdza rôznym tempom, premena na beh, - nepretržitý beh maximálne dve minúty.
Hlavnou časťou sú cvičenia na simulátoroch v trvaní od 3 do 5 minút, po každej minúte je deťom ponúknutý odpočinok na 30 až 40 sekúnd. Ak existuje niekoľko typov simulátorov (3 a viac), po jednej minúte cvičení na jednom simulátore v kruhu deti prechádzajú na ďalšie.
Na konci hodiny deti dostanú súbor relaxačných cvičení, počas ktorých deti vykonávajú pohyby: uvoľnené zdvíhanie, rozpažovanie, vzpriamovanie rúk z rôznych pozícií, hojdanie v pomalom tempe, otáčanie rukami; ohýbanie tela dopredu, do strán; rotácie, drepy a pod.
Technické údaje:
Hmotnosť trenažéra 9,3 kg
Rozmery trenažéra: 78 x 65 x 80 cm

Magická cesta

Cvičebný stroj pre deti Magic Track - dieťa vytvára nožičkami pohyby a rýchlosť. a na displeji sa zobrazuje čas behu, vzdialenosť a množstvo spotrebovanej energie. Simulátor je určený pre deti na zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, na rozvoj koordinácie pohybov, na posilnenie rôznych svalov nôh a na rozvoj vytrvalosti. Na začatie hodiny sa dieťa postaví na cestu. Dospelý ho vyzve, aby najprv sledoval stopy a potom bežal.
Simulátor je určený pre deti na zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, na rozvoj koordinácie pohybov, na posilnenie rôznych svalov nôh a na rozvoj vytrvalosti. Na začatie hodiny sa dieťa postaví na cestu. Dospelý ho vyzve, aby najprv sledoval stopy a potom bežal. Odporúčaná dĺžka je od 3 do 5 minút, po každej minúte sa deťom ponúka odpočinok na 30 až 40 sekúnd.
Na jednej strane stroja je bežecký pás, na druhej je zabudovaný zdravotný disk. Mäkké madlá sa ľahko uchopia a spoľahlivo ochránia dieťa pred pádom.
Malý monitor zobrazuje nasledujúce údaje:





Vlastnosti simulátora
Simulátor je určený pre deti od 4 do 8 rokov na zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, na rozvoj koordinácie pohybov, na posilnenie rôznych svalov nôh a na rozvoj vytrvalosti.
Dieťa stojí na ceste. Dospelý ho vyzve, aby najprv sledoval stopy a potom bežal.

Rotoped pre deti Malyavka

Detský rotoped Malyavka je simulátor, ktorý vám umožní trénovať kardiovaskulárny a dýchací systém a podporuje rozvoj vytrvalosti. Model je určený len pre deti vo veku 3-8 rokov. Simulátor funguje úplne rovnako ako verzia pre dospelých!
Rotoped Malyavka je simulátor, ktorý vám umožňuje trénovať kardiovaskulárny a dýchací systém a podporuje rozvoj vytrvalosti. Model je určený len pre deti vo veku 3-8 rokov.
Trenažér funguje presne ako verzia pre dospelých, ale s väčšou zábavou!
Detský mechanický rotoped umožňuje trénovať kardiovaskulárny a dýchací systém, podporuje rozvoj vytrvalosti. Rotoped poskytuje maximálny komfort vďaka ergonomickému dizajnu sedadla, rukovätí a pedálov. Tento rotoped má veľmi nízky štartovací odpor.
- Vyrobené v atraktívnom dizajne a farbách.
-Plynulý mechanický spínač poskytuje rovnomerný odpor, vďaka čomu stroj beží hladko a ticho.
-Má pohodlné, výškovo nastaviteľné sedadlo.
-Simulátor je možné úspešne použiť doma aj v akýchkoľvek detských inštitúciách, rekreačných miestnostiach.
Na malom displeji sa zobrazuje:
- vyučovací čas od 00:00 do 59:59 min.
- rýchlosť od 0,00 do 99,99 km/h
- prejdená vzdialenosť od 0,000 do 9,999 km
- počet spálených kalórií od 0,00 do 99,99 kcal
- automatická zmena zobrazenia indikátorov
Vlastnosti simulátora
Detský rotoped je určený pre deti od 3 do 8 rokov na posilnenie svalov nôh a rozvoj vytrvalosti.
Práca na rotopede sa vykonáva simuláciou bicyklovania v trvaní 3 až 5 minút, po každej minúte je deťom ponúknutý odpočinok na 30 až 40 sekúnd.
Zaťaženie na ňom vzniká striedavým zdvíhaním a spúšťaním pedálov, keď sa otáčajú, pod vlastnou váhou cvičenca.
Technické údaje: Vhodné pre deti vo veku 3-8 rokov; hmotnosť simulátora je 6,7 kg. Veľkosť simulátora je 54*34*50 cm Maximálna hmotnosť užívateľa je 65 kg.

Cvičebný stroj pre deti Stepper

Detský trenažér Stepper je navrhnutý tak, aby sa deti pri tréningu zabavili! Tento trenažér je vybavený regulátorom záťaže. Tento stroj je skvelý na gymnastiku.
Ciele a ciele
Všeobecné zlepšenie tela.



Formovanie silného návyku telesnej výchovy a športu u detí.
Smernice
Lekcia je rozdelená do troch častí.



Pre deti vo veku 4-11 rokov
Hmotnosť trenažéra 8,2 kg
Rozmery trenažéra: 38 x 30 x 88 cm
Maximálna hmotnosť užívateľa 65 kg

Cvičebný stroj pre deti Nožnice

Detský simulátor nožníc kombinuje simultánny tréning nôh a rúk. Stlačením volantu dieťa súčasne pohybuje nohami. Zariadenie má mäkké sedadlo a mäkký volant. Pomáha pri koordinácii a zlepšuje svaly rúk. Vo vzhľade má simulátor jednoduchý dizajn ako nožnice. Jedna časť má sedadlo a opierku nôh, druhá časť slúži ako pevný stojan na posilňovací stroj plus madlá. Vyzerá to veľmi jednoducho, ale efekt predčí všetky očakávania. Princíp fungovania tohto simulátora spočíva v tom, že dieťa striedavo stláča a uvoľňuje „nožnice“ úsilím rúk a nôh.
Vo vzhľade má simulátor jednoduchý dizajn ako nožnice. Jedna časť má sedadlo a opierku nôh, druhá časť slúži ako pevný stojan na posilňovací stroj plus madlá. Vyzerá to veľmi jednoducho, ale efekt predčí všetky očakávania. Princíp fungovania tohto simulátora spočíva v tom, že dieťa striedavo stláča a uvoľňuje „nožnice“

s úsilím rúk a nôh.
Zariadenie má mäkké sedadlo a mäkký volant. Zlepšuje koordináciu pohybov dieťaťa a posilňuje svalstvo rúk a nôh.
Nožnicový trenažér rozvíja koordináciu, rovnováhu a rozvoj svalov v hornej časti tela dieťaťa.
Hmotnosť trenažéra 6,7 ​​kg
Rozmery trenažéra: 75 x 38 x 90 cm
Maximálna hmotnosť užívateľa 65 kg

Detský posilňovací stroj Boat

Cvičebný stroj Boat pre deti je vybavený popruhmi, ktoré držia nohy na mieste, aby sa počas cvičenia nešmýkali. Ide o detský simulátor na tréning hravou formou. Posilňuje kardiovaskulárny systém, umožňuje aktívne rozvíjať svaly chrbta, nôh, ramenného pletenca a brucha. Viacfarebné sfarbenie pritiahne pozornosť detí a urobí športové aktivity zábavnými a vzrušujúcimi.
Ide o detský simulátor na tréning hravou formou. Posilňuje kardiovaskulárny systém, umožňuje aktívne rozvíjať svaly chrbta, nôh, ramenného pletenca a brucha. Viacfarebné sfarbenie pritiahne pozornosť detí a urobí športové aktivity zábavnými a vzrušujúcimi.
Rukoväť má nastaviteľnú stupnicu zaťaženia. Tento stroj je skvelý na gymnastiku.
Vhodné pre deti vo veku 3-8 rokov
Hmotnosť trénera 7,6 kg
Rozmery trenažéra: 94 x 34 x 37 cm
Maximálna hmotnosť užívateľa 65 kg

Cvičebný stroj pre deti Vertelka

Detský simulátor špíz sa používa takto: nohy sú umiestnené na okrúhlom disku v rovnakej vzdialenosti. Ruky sú umiestnené na rukovätiach. Potom sa telo otočí o 90 stupňov doľava a doprava z východiskovej polohy.
Ciele a ciele
Všeobecné zlepšenie tela.
Posilnenie svalov trupu a nôh.
Rozvoj koordinácie pohybu.
Tréning vestibulárneho aparátu.
Formovanie silného návyku telesnej výchovy a športu u detí.
Smernice
Lekcia je rozdelená do troch častí.
Na začiatku hodiny sa uskutoční krátke zahriatie, ktoré netrvá dlhšie ako 3 minúty. Zahŕňa chôdzu rôznym tempom, ktorá sa postupne mení na beh (trvanie nepretržitého behu je 1,5 minúty) a dychové cvičenia.
Hlavnou časťou sú cvičenia na trenažéri v trvaní od 3 do 5 minút, po každej minúte je deťom ponúknutý odpočinok na 30 až 40 sekúnd.
Na konci hodiny deti dostanú súbor relaxačných cvičení, počas ktorých deti vykonávajú pohyby: uvoľnené zdvíhanie, rozpažovanie, vzpriamovanie rúk z rôznych pozícií, hojdanie v pomalom tempe, otáčanie rukami; ohýbanie tela dopredu, do strán; rotácie, drepy a pod.
Typy cvičení
Východisková poloha: postavte sa na disk, nohy na šírku ramien, ruky na rukovätiach. Začneme pohybovať nohami doľava a doprava.
Východisková poloha: postavte sa jednou nohou na disk (druhá je ohnutá alebo na podlahe). Začneme vykonávať rotačné pohyby vľavo a vpravo.
Východisková poloha: postavte sa na všetky štyri na disk, oprite sa rukami o rám stroja. Začnite otáčať doľava a doprava.
Východisková poloha: postavte sa na disk oboma nohami. Odtlačte od rukoväte a začnite sa otáčať v kruhu, najskôr jedným smerom, potom druhým smerom.
Počet opakovaní: 7 - 10 krát.
Hmotnosť trenažéra 12,9 kg
Rozmery trenažéra: 86 x 58 x 23 cm
Maximálna hmotnosť užívateľa 65 kg

Posilňovací stroj pre deti Kajak

Detský kajakový trenažér je trenažér na výcvik hravou formou. Posilňuje kardiovaskulárny systém, umožňuje aktívne rozvíjať svaly chrbta, nôh, ramenného pletenca a brucha. Viacfarebné sfarbenie pritiahne pozornosť detí a urobí športové aktivity zábavnými a vzrušujúcimi. Kajakový trenažér pre deti má samostatné rukoväte a pohodlné posuvné sedadlo. Každá rukoväť má samostatné nastavenie a je potiahnutá mäkkým čalúnením. Displej zobrazuje čas tréningu, prejdenú vzdialenosť a množstvo vynaloženej energie.
Kajak má nezávislé rukoväte a pohodlné posuvné sedadlo. Každá rukoväť má samostatné nastavenie a je potiahnutá mäkkým čalúnením. Displej zobrazuje čas, prejdenú vzdialenosť a množstvo spotrebovanej energie.
Vhodné pre deti vo veku 6-11 rokov
Hmotnosť stroja 12,9 kg Rozmery stroja 86 x 58 x 23 cm
Maximálna hmotnosť užívateľa 65 kg

Kontrola implementácie programu

Pedagogický rozbor vedomostí a zručností detí (diagnostika) sa vykonáva 2-krát ročne: úvodný - v septembri, záverečný - v máji.

Určité motorické vlastnosti a schopnosti dieťaťa, ako je agilita (koordinačné schopnosti), flexibilita a sila, sa využívajú ako indikátory telesnej zdatnosti. Úroveň rozvoja motorických vlastností sa hodnotí pomocou diagnostických testov fyzickej zdatnosti.

Testy na určenie rýchlostných a silových vlastností

Skok do diaľky v stoji

Tento test je možné vykonať v telocvični na penovej podložke, na ktorej sú značky nanesené každých 10 cm. Testovanie vykonávajú dvaja ľudia. Prvý vysvetľuje úlohu a ubezpečuje sa, že dieťa zaujme východiskovú pozíciu pre skok, vydá povel „skok“; druhý používa meraciu pásku na meranie dĺžky skoku.

Dieťa sa postaví na štartovaciu čiaru, odtlačí sa oboma nohami, intenzívne švihá rukami a skočí do maximálnej vzdialenosti. Pri pristávaní sa neopierajte rukami o chrbát. Učiteľ meria vzdialenosť od štartovej čiary k päte „najbližšej nohy“ s presnosťou na 1 cm, urobia sa dva pokusy a najlepší výsledok sa zapíše do protokolu. Kvalitatívne hodnotenie skoku by sa malo vykonať na základe hlavných prvkov pohybu: východisková poloha, energické odtláčanie nohami, švih paží pri odraze, zoskupenie počas letu, mäkké pristátie s kotúľom z päty na celé chodidlo. Ak dieťa po pristátí spadne alebo urobí krok vzad, pokus sa započíta a zaznamená sa výsledok, ktorý sa zaznamená v momente položenia nôh na podperu.

Pre zvýšenie aktivity a záujmu detí je vhodné umiestniť niekoľko svetlých hračiek vo vzdialenosti 15-20 cm za podložku a vyzvať dieťa, aby skočilo na tú najvzdialenejšiu.

Hádzanie medicinbalu s hmotnosťou 1 kg spoza hlavy dvoma rukami v stoji

Pomocou tohto testu možno posúdiť aj úroveň fyzického vývoja detí, ich orientačné reakcie a koordinačné schopnosti.

Dieťa sa postaví na kontrolnú čiaru, vezme loptu a hodí ju spoza hlavy čo najďalej. V tomto prípade je jedna noha vpredu, druhá vzadu. Pri hádzaní lopty by nohy dieťaťa nemali opustiť podlahu. Vykonajú sa dva hody za sebou a zaznamená sa najlepší výsledok.

Testy na zistenie obratnosti a koordinačných schopností

Kyvadlová doprava 3 krát 10 m

Tento test pomáha určiť schopnosť rýchlo a presne prispôsobiť svoje akcie v súlade s požiadavkami náhle sa meniaceho prostredia.

Dieťa stojí na kontrolnej čiare, na signál „pochod“ (v tejto chvíli učiteľ zapne stopky) trikrát prekoná vzdialenosť 10 metrov, pozdĺž ktorej sú kocky (5 kusov) umiestnené v priamke. Dieťa behá okolo každej kocky bez toho, aby sa jej dotklo. Zaznamenáva sa celkový čas chodu.

Koordinačný test

Udržiavanie rovnováhy Dieťa stojí v postoji (prst zadnej nohy sa dotýka päty prednej nohy) a snaží sa udržať rovnováhu. Dieťa plní úlohu s otvorenými očami. Hold Time

Test flexibility

Zo stojacej polohy sa predkloňte

Test charakterizuje pohyblivosť všetkých častí pohybového aparátu, elasticitu svalov a väzov.

Dieťa stojí na gymnastickej lavici (povrch lavice zodpovedá nule). Úlohou je zohnúť sa a snažiť sa neohnúť kolená (ak je to potrebné, učiteľ ich môže držať). Druhý učiteľ pomocou pravítka inštalovaného kolmo na lavicu zaznamenáva úroveň, na ktorú dieťa dosiahlo končekmi prstov. Ak dieťa nedosiahne nulovú značku (plocha lavice), potom sa výsledok počíta so znamienkom mínus. Pri vykonávaní tohto testu môžete využiť moment hry „získaj hračku“.

Podpora zdrojov:

    Vlasenko N.E. Fitness v materskej škole - Praleska, 2006, č.7.

    Vlasenko N.E. Priateľstvo s telesnou výchovou - Praleska, 2008, č.3.

    Vlasenko N.E. Fitness pre predškolákov - Propagácia, 2008.

    Golitsyna N.S. Netradičné hodiny telesnej výchovy v predškolskej vzdelávacej inštitúcii - „Vydavateľstvo Scriptorium 2003“, 2006.

    Ermak N.N. Hodiny telesnej výchovy v materskej škole: tvorivá škola pre deti predškolského veku - Phoenix, 2004.

    Zheleznyak N.Ch. Telesná výchova pre starších predškolákov: hráme sa, trénujeme, rozvíjame: príručka pre učiteľov a vedúcich inštitúcií poskytujúcich predškolskú výchovu - Bely Veter Publishing House LLC, 2008.

    Zhukova L. Triedy so simulátormi - Predškolská výchova, 2007, č.

    Runova M.A. Používanie simulátorov v materskej škole (metodická príručka), 2005.

    Všeruský verejný fond „Sociálny rozvoj Ruska“.

    Checheta M.V. Fitball - gymnastika v materskej škole, 2003.

Detský bežecký pás DFC VT-2300

Pohybová aktivita pre deti do siedmich rokov

Naše telo sa formuje od narodenia a v určitom okamihu je dôležité ho dodatočne zaťažiť, aby kostra zosilnela a telo sa stalo odolným voči chorobám. Šport vám pomôže dosiahnuť tento cieľ. inventár, ktorý je ponúkaný v sortimente nášho internetového obchodu.
Posilňovacie stroje pre deti plnia tieto funkcie:

  • Rozvíjajte svalovú hmotu celého tela. Dieťa v priebehu času dosiahne špeciálne výsledky v športe vďaka napumpovaným svalom.
  • Pomáha obohacovať kostné tkanivo. Počas silových cvičení sú kosti človeka v akomkoľvek veku nasýtené vápnikom oveľa lepšie ako v neaktívnom stave. Posilňovanie kostí detí v ranom veku zníži riziko zlomenín.
  • Robia steny krvných ciev a srdcový sval silnými a odolnými voči vážnemu stresu.
  • Kardio tréning pre predškolákov pomáha rozvíjať schopnosti dýchacích orgánov. Napumpované pľúca vydržia beh na dlhé trate.
  • Činnosť vnútorných orgánov sa zlepšuje v dôsledku zrýchleného krvného obehu a metabolizmu živín v bunkách.

Typ zariadení

Katalógové vybavenie sa líši v rôznych modeloch s individuálnymi dizajnovými prvkami a dodatočnými prvkami krytu:

  • Multifunkčnosť steppery pre deti predškolského veku určené na rozvoj noha svaly. Lyžovanie, chôdza po schodoch, plynulý pohyb akoby na vlnách priaznivo pôsobí na svaly vnútorných a vonkajších stehien, jabĺčka, lýtka a členkový kĺb.
  • Cvičný bicykel pre deti, napr bežecká dráha, poskytujú dobrú kardio záťaž, ktorá zlepšuje nielen kondíciu svalov, ale aj činnosť dýchacích ciest, srdca a cievneho systému.
  • Veslovanie cvičebné stroje rozvíjajú svalové tkanivo oblasti ramien, predlaktia, lopatiek, krížov a brucha. Princíp použitia je podobný ako pri riadení člna na vode, vaše malé dieťa si vie predstaviť samého seba ako piráta plaviaceho sa na svoj ostrov pokladov.
  • Detský cvičebný stroj Twister model je vhodný na posilňovanie brušnej oblasti a bočných partií brucha. Zariadenie má stojan s rukoväťami na udržanie rovnováhy.

V predškolskom veku je väčšina detí veľmi aktívna a nevie, čo so svojou energiou robiť, okrem behania po dome na všetky strany a trýznenia domácich miláčikov. Nákup cvičebného náčinia pre predškolské dieťa bude preto výborným rozhodnutím, väčšina pozornosti bude venovaná športovému komplexu.

Inštalácia, údržba a bezpečnosť

  • Čerstvý vzduch pre predškolákov je rovnako dôležitý ako fyzikálna terapia. Ak je to možné, je lepšie inštalovať zariadenie vonku alebo v miestnosti, kde je priestor dobre vetraný.
  • Návod na použitie vám pomôže zostaviť simulátory, ktorý obsahuje aj bezpečnostné pravidlá. Rodičia alebo zamestnanci zábavného centra by mali skontrolovať každú položku.
  • Rozvoj detí nie je úplný bez komunikácie s inými deťmi. V prípadoch, keď zariadenie používa niekoľko detí, sa odporúča povrch ošetriť hygienickými prostriedkami.
  • Deti s hmotnosťou do 50 kg môžu cvičiť na cvičebných pomôckach pre deti. Ak zariadenie používa dospelá osoba, puzdro môže byť ohnuté alebo sa môže zlomiť vnútorný mechanizmus.
  • Pracovná záťaž detí pre predškolský rozvoj by mala zodpovedať ich schopnostiam. Nenastavujte zariadenie okamžite na maximálnu odporovú silu.
  • V predškolskom veku je dôležité sledovať držanie tela, na každom tréningu je potrebné kontrolovať polohu tela dieťaťa.


 

 

Toto je zaujímavé: