Využití trenažérů v tělesné výchově a zdravotní práci s dětmi předškolního věku. Využití trenažérů v tělesné výchově a zdravotní práci s dětmi předškolního věku Prezentace na interaktivních trenažérech pro předškoláky

Využití trenažérů v tělesné výchově a zdravotní práci s dětmi předškolního věku. Využití trenažérů v tělesné výchově a zdravotní práci s dětmi předškolního věku Prezentace na interaktivních trenažérech pro předškoláky

Prezentace. Matematika pro děti ve věku 5-7 let Simulátor „Forest School“.

Autor: Likhovskikh Ruzigul Gardulloevna učitel KGKOU sirotčinec 18 s. Otradnoye, okres Vjazemsky, území Chabarovsk.
Popis:
Upozorňuji na tréninkovou hru v matematice pro děti 5-7 let
"Lesní škola" pomocí powerpointové prezentace.
Využití multimediálních doprovodů činí hodiny emocionálně nabitými, atraktivními, vzbuzuje v dítěti živý zájem o učení, slouží jako názorná pomůcka a demonstrační materiál, který přispívá k dobrému provedení hodiny.
Materiál bude užitečný pro předškolní učitele, učitele dalšího vzdělávání a učitele základních škol.
cíle:
1. Shrňte získané poznatky. Posílit dovednosti v probraném materiálu: množství a počítání do 5; rozlišovat geometrické tvary.
2. Rozvíjet dětské vnímání a představy prostřednictvím hromadění a rozšiřování smyslových zkušeností. Rozvíjet vizuálně efektivní a vizuálně imaginativní myšlení výukou metod duševního jednání (analýza, syntéza, srovnávání, zobecňování, vytváření vztahů příčina-následek).
3. Pěstovat zájem o matematiku a chuť pracovat v týmu.
úkoly:
1. Opravte přímé počítání do 5, znalost čísel do 5, označování počtu předmětů číslem.
2. Pokračujte ve vytváření prostorových konceptů a schopnosti navigace na obrazovce.
3. Upevnit schopnost rozlišovat a pojmenovávat geometrické tvary (kruh, čtverec, trojúhelník, obdélník, ovál).
4. Upevnit znalosti o skládání čísel.
5. Rozvíjet logické myšlení, pozornost, paměť.
6. Hardware a software:
Počítač s nainstalovanou aplikací PowerPoint 2010;
Řečníci;
Obrazovka.
vysvětlující poznámka: Povolit „prezentaci“, „od začátku“.
Kliknutím na kteroukoli oblast obrazovky se zobrazí odpověď na otázku.
Začněme hru.
Blok 1: Opakujte čísla.
Kolik sluncí je za mrakem,
Kolik náplní je v plnicím peru?
Kolik nosů má slon?
Kolik hodinek máš na ruce?
Kolik nohou má muchovník?
A sapérovy pokusy,
Ví a je na sebe hrdý,
Obrázek sloupce... (jednotka)

Kolik uší je na temeni hlavy?
Kolik nohou má poloviční žába?
Kolik knírů má sumec?
Na planetě pólů,
Kolik půlek je celkem?
V páru úplně nových bot,
A přední tlapy lva
Jen číslo ví... (dva)

Kolik měsíců je v zimě?
V létě, na podzim, na jaře,
Kolik očí má semafor?
Baz na baseballovém hřišti
u sportovního meče
A pruhy na naší vlajce,
Bez ohledu na to, co nám kdo říká,
Číslo zná pravdu... (tři)

... Kolik nohou má mangusta?
Okvětní lístky v květu zelí,
Prsty na kuřecí stehno
A na zadní tlapce kočky,
Tanyina ruka s Petyou
A na všechny světové strany
A oceány na světě,
Číslo ví... (čtyři)

Kolik prstů je na ruce?
A cent v kapse,
Hvězdice má paprsky,
Pět věží má zobáky,
Čepele javorových listů
A rohy bašty,
Řekni mi o tom všem
Číslo nám pomůže... (pět)

Jako první přiletěli na mýtinu motýli a ptáci!
Kolik motýlů a kolik ptáků přiletělo? (pět motýlů a 5 ptáků)

Pak přiběhli zajíčci a cválali
Kolik králíků je na mýtině? (4 zajíčci)

Dále přišli na řadu ježci
Kolik lidí žije na mýtině? (5 ježků)

Za nimi cválaly malé žabky a myši
Kolik žab a myší je na mýtině? (3 žáby a 2 myši)

A jako poslední přišla liška a medvěd
Kolik lišek a medvědů je na mýtině? (1 medvěd a 1 liška)

Blok 2: geometrické tvary
NÁMĚSTÍ
Jsem postava - bez ohledu na to, kde,
Vždy velmi hladké
Všechny úhly ve mně jsou stejné
A čtyři strany.
Kubík je můj milovaný bratr,
Protože jsem čtverec.

OBDÉLNÍK
Moje plátno není čtvercové
Je to obdélníkové!
Nakreslím to
Různé tvary!

TROJÚHELNÍK
Jsem pod trojúhelníkovou střechou
Schovám se před deštěm.
Střecha je trojúhelníková,
Rychle mě schovej!

KRUH
Kulatý míč a sluneční kotouč
Také kulatý tvar!
Hoďte míčem po mýtině,
A kruh se může točit!

OVÁL
Kruh spadl z výšky.
Už to není kruh – je to ovál!
Je oválný, jako brouk
Vypadá jako cuketa
Na oči a na brambory,
A také vypadá jako lžíce,
Na oříšku a na vejci,
Pro oválný obličej!

Jaké postavy jsou na silnici? (ovál, trojúhelník, obdélník, čtverec)

Přišla zvířátka a vzala si figurky
Jaké postavy vzala zvířata?

A postavili si dům!
Z jakých tvarů je dům postaven?

A poslední úkol:
Najděte 10 rozdílů na obrázku.

Výborně chlapci.
"lesní škola"

Prezentace "Lesní škola" matematická výuková hra pro děti 5-7 let

Program

Sportovní potřeby pro děti v mateřské škole

"Silné děti"


Jedním z naléhavých společenských problémů současnosti je ochrana a podpora zdraví mladé generace. Jak pro jednotlivce, tak pro celou společnost je nejcennějším bohatstvím zdraví. Zdraví je založeno na schopnosti těla přizpůsobit se měnícím se podmínkám prostředí. Základy zdraví a formování postavy jsou položeny již v předškolním věku. Cílevědomý rozvoj funkčních schopností dětského organismu zajišťuje zvýšení jeho odolnosti vůči nepříznivým vlivům.

Je známo, že základy lidského zdraví jsou položeny již v dětství, proto podstatou tělesné výchovy a zdravotnické práce v předškolních výchovných zařízeních je zvolit vhodnou formu pohybové aktivity pro každé předškolní dítě.Koneckonců je to hlavní faktor, který určuje úroveň metabolických procesů v těle, a tedy i stav svalového a kardiovaskulárního systému.

Hlavním cílem tělesné výchovy v předškolním zařízení je uspokojování přirozené biologické potřeby dětí po pohybu, dosažení optimální úrovně zdraví a všestranný pohybový rozvoj. A dosažení tohoto cíle je nemožné bez neustálého hledání nových efektivních a různorodých forem tělovýchovné a zdravotnické práce.

Rychle se rozvíjející technologie, moderní životní a vzdělávací podmínky kladou vysoké nároky na úroveň psychofyzického stavu předškolních dětí, na jejich celkovou kulturní připravenost, zejména v období přípravy na školní docházku. V tomto ohledu se zintenzivňuje hledání nových efektivních přístupů ke zdraví, výchově a rozvoji dětí prostřednictvím tělesné výchovy, které by mohly nejen zvýšit fyzickou zdatnost, ale současně rozvíjet i duševní kognitivní schopnosti.

Jednou z efektivních a moderních forem tělovýchovné a zdravotní práce v předškolním zařízení je proto výuka na cvičebních pomůckách. Používají se jednoduché i složité simulátory.

Moderní dětské trenažéry jsou účinným a multifunkčním pomocníkem při řešení nejen řady problémů zaměřených na posílení fyzického rozvoje, ale také na nápravu stávajících poruch u žáků speciálního (nápravného) ústavu. Vzhledem k tomu, že vadné držení těla a stupeň jeho závažnosti jsou z velké části způsobeny přítomností různých zrakových diagnóz a špatným rozvojem okulomotorických funkcí, dítě se při cvičení na simulátorech mimovolně soustředí a sleduje trajektorii pohybu, čímž aktivuje zrakové funkce a trénuje zrak. okohybné svaly. Všestrannost, dostupnost a inovace výcvikového zařízení tedy určují nutnost a efektivitu jeho praktického využití ve speciálním (nápravném) zařízení.

Nejvhodnější a nejužitečnější cvičení na simulátorech jsou pro děti staršího předškolního věku. V této době již děti poměrně dobře ovládají složité typy pohybů a způsoby jejich provádění. V tomto věku se intenzivně rozvíjí pohybový aparát, zvyšují se adaptační schopnosti kardiovaskulárního a dýchacího systému na fyzickou aktivitu. Starší předškoláci mají dobrou schopnost adaptace na pohybovou aktivitu jiného charakteru, což má tréninkový efekt. Tolerovaná fyzická aktivita by přitom měla být v pásmu „střední zátěže“. Uvažované věkové období v životě dětí 5-7 let je nejpříznivější pro rozvoj koordinačních a rychlostně-silových schopností, síly, vytrvalosti a flexibility.

Školení na simulátorech vám umožní vyřešit následující problémy :

    Rozvoj motorických vlastností;

    Nácvik základních pohybových úkonů;

    Rozvoj a zlepšení koordinace pohybů a rovnováhy;

    Posílení svalového korzetu, vytvoření dovednosti správného držení těla;

    Zlepšení fungování kardiovaskulárního a dýchacího systému;

    Normalizace nervového systému, stimulace neuropsychického vývoje;

    Zlepšení prokrvení páteře, kloubů a vnitřních orgánů, odstranění žilní stagnace;

    Zlepšení komunikace a emocionálně-volní sféry;

    Stimulace vývoje analytických systémů, proprioceptivní citlivost;

    Rozvoj jemné motoriky a řeči;

Účel programu:

    udržování a upevňování tělesného a duševního zdraví dětí, vytváření podmínek pro uspokojování jejich přirozené potřeby pohybu a dávkování pohybové aktivity s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu a funkčním možnostem dětského organismu.

Úkoly programy:

    Zajistit trénink všech systémů a funkcí dětského těla (kardiovaskulární a dýchací systém, metabolické a termoregulační procesy) prostřednictvím speciálně organizované pohybové aktivity, která je optimální pro daný věk.

    Posilujte svalový tonus při fyzické aktivitě.

    Posilujte svalový tonus dítěte zintenzivněním jeho fyzické aktivity a postupným zvyšováním fyzické aktivity na kosterní svaly.

    Uspokojit přirozenou potřebu dítěte po různých formách fyzické aktivity.

    Rozvoj obecné odolnosti těla dítěte a jeho fyzických vlastností.

    Naučte děti určitým motorickým dovednostem a schopnostem a také bezpečnostním technikám při práci s cvičebním nářadím.

Podmínky programu:

Program je koncipován s ohledem na věkové a psychické charakteristiky předškoláků se zrakovým postižením, jejich úroveň znalostí a dovedností.

Při realizaci programu musí být vyřešeny problémy trénování kardiovaskulárního, dýchacího a zrakového systému, a tím dosáhnout požadovaného efektu při posilování zdraví každého jedince. Je třeba opustit rigidní metodiku vedení hodin tělesné výchovy a jejich monotónnost. Normy fyzické zdatnosti by měly zohledňovat úroveň fyzického vývoje dětí, jejich rezervu síly a zdravotní stav.

Základní principy programu:

    Zohlednění individuálních charakteristik dětí, ukazatelů jejich vývoje, úrovně rozvoje fyzických kvalit, doporučení lékařů;

    Třídy jsou strukturovány s postupným snižováním zátěže snižováním dávkování a intenzity práce na trenažérech;

    Výuka je systematická (probíhá jednou týdně);

    Cvičební stroje jsou nastavitelné, což umožňuje jejich použití s ​​dětmi různé fyzické úrovně.

Očekávané výsledky programu:

    Vědomý přístup k vlastnímu zdraví

    Zvládnutí dostupných způsobů, jak jej posílit

    Formování potřeby každodenní fyzické aktivity

    Rozvoj koordinace, hbitosti, rychlosti, flexibility, síly, obecné vytrvalosti.

Celé období přípravy předškoláků na práci na trenažérech lze rozdělit natři fáze:

V první fázi výcvik zahrnuje seznámení se simulátory a také počáteční naučení cvičení s nimi. To je nezbytné, aby se u dětí vytvořilo správné chápání pohybu obecně a na simulátoru zvláště. K tomuto účelu slouží ukázka, vysvětlení a praktické vyzkoušení trenažéru samotnými dětmi.

Děti si tak vytvářejí spojení mezi vizuální představou, slovy označujícími techniku ​​provedení pohybu a svalovými vjemy.

Ve druhé fázi Cvičení na trenažéru se učí do hloubky – pozornost je věnována technice provedení cviku.

Na třetí etapě se upevňuje dovednost provádění cvičení na simulátorech a zlepšuje se technika.

Program zahrnuje jednu lekci týdně a využívá se při organizaci skupinové práce. Celkový počet tréninků za rok je 28. Celková délka hodin tělesné výchovy na trenažérech je 30-35 minut. Základem pro organizování hodin tělesné výchovy se simulátory je individuálně diferencovaný přístup k dětem (prováděný v podskupinách).

Struktura programu:

Téma, obsah

Množstvíhodin

Poznámka

Zahřát

1.40

Zahrnuje

přípravný

cvičení

Obecný vývojcvičení

2.60

Relaxační cvičení

2.30

Zahrnuje cvičeníprováděné mezi simulátory a na koncitřídy

Venkovní hry

1.30

Práce na simulátorech

2.60

Rotoped

Vzdušná chůze

Nůžky

Rotisserie

Magická cesta

Rotisserie

Stepper

Žebřík

Kajak

loď

Podpěrné tyče

Orientační počet hodin je počítán na 28 lekcí v délce do 30 minut.

Struktura třídy

Úvodní částí je rozcvička, jejímž účelem je připravit tělo dítěte na intenzivnější práci v hlavní části lekce. Svým obsahem odpovídá náplni klasické hodiny tělesné výchovy: různé druhy chůze, běh, nápravná cvičení atp. Podává se do 3-5 minut.

Hlavní část obsahuje soubor obecných rozvojových cvičení, cvičení na simulátorech a venkovních her. Po absolvování obecných vývojových cvičení začínají předškoláci provádět cvičení přímo na simulátorech. Způsobem, jak děti zorganizovat, je kruhový trénink, který je pro tento typ aktivity poměrně účinný. Pro vedení kruhového výcviku jsou organizována tzv. stanoviště - několik skupin trenažérů v počtu 4 až 8 a celkový počet trenažérů na nich podle počtu dětí ve skupině. Podstatou kruhového tréninku je, že každé dítě cvičí postupně na každém typu cvičebního náčiní a každému dítěti je nabízena náročnost pohybů a míra zátěže v závislosti na jeho individuálních vlastnostech a fyzických možnostech, tzn. pro splnění tohoto úkolu se navrhuje provést určitý počet opakování cvičení nebo je stanoven časový koridor. Od lekce k lekci se počet opakování zvyšuje a časový koridor se prodlužuje. Takže v první lekci děti provádějí cvičení minimální počet opakování a minimální dobu 1 minuty a v každé další lekci se doba provádění zvyšuje a zvyšuje se až na 2 minuty na každé „stanici“ - simulátoru. signál, děti současně začnou cvičit na svých místech. Po určité době, na signál, děti přistoupí ke změně „stanice“, čímž určí dobu trvání cvičení.

Na konci každého úkolu na „stanicích“, aby se zabránilo přepracování, všechny děti provádějí dechová cvičení, prvky vizuální gymnastiky, sebemasáže, prstové gymnastiky, psychogymnastických studií a také relaxační cvičení, která se naučila v předchozí třídy, a proto jsou již dětem dobře známé a mohou je provádět samostatně.

Cvičení na uvolnění napětí a únavy

    I. p. - stojící. Napjaté natažené pažedo pomyslné sklenice. Prsty roztažené, tlačí na překážkyvrtěte se s námahou, dokud neucítíte lehké chvění z přepětí.Následuje prudká relaxace.

    I. p. - sedí na židli. Nohy na špičkách, prsty silně přitisknuté k podlaze (nebo: zvedání paty silou, prsty neskočit z podlahy). Následuje prudká relaxace.

    "Asters". Instruktor vyzve děti, aby se držely za rucetak, že dostanete kruh, a pak si dřepněte. Dále říká: "Představte si, že jste astry rostoucí na záhonu." Poté kluci dělají cvičení s textemvedení:

Jsme astry, astry, astry

Pěstujeme na záhonu.

(Děti se pomalu zvednou z dřepu a poté se zvednou ruce.)

Milují nás ne nadarmo,

Když kveteme.

(Choďte v kruhu, držte se za ruce.)

Jsme krásné květiny

Jsme veselé květiny.

(2-3krát švihněte pažemi tam a zpět.)

4. "Locust." I. p. - leh na zádech, nohy u sebe, rucestažen za hlavu.

    Vytáhněte prsty na nohou, zatáhněte za prsty;

    I. p.

Proveďte 3-4 krát po dobu 8 sekund. Při nádechu se protáhnětenoční světlo, uvolněte se při výdechu.

5. "Červ." Sed na patách, ruce na kolenou.

1 - roztáhněte kolena do stran, ohněte ruce v loktech; 2 -položte lokty na podlahu, nakloňte hlavu;

3-4 - a. P.

Opakujte 2-3x. Dlaně paralelně, hlava na podlazenesnižuj to.

6 . "Želva". Sedněte si na paty, paže podél tělavěci.

    Natáhněte ruce dopředu a položte je na kolena;

    Spusťte hlavu ke kolenům;3-4 - a. P.

Opakujte 2-3x. Nezvedejte trup z pat. Zadníkolo.

    "Strom". Postavte se rovně, nohy u sebe, paže dolů.Zvedněte ruce nahoru, dlaně k sobě. protáhnout secelé tělo nahoru. Záda rovná, brada zvednutá, břichovtáhl dovnitř. Po 10-15 sekundách otočte dlaně do stran,klidně dej ruce dolů. Toto cvičení podporuje růstBenka.

    "V loutkovém divadle."

Instruktor. Bom, bom, bom! Tohle jsou kouzelné hodinky. Kdyždvanáctkrát udeří, panenky ožijí. Tady je světlosfoukněte svíčky a položte je na stůl. Postavte se v kruhu dál od sebe, abyste se navzájem nerušili. Ukaž mi jakRučičky na magických hodinách se pohybují. Ohněte loktypřed. Ruce šipek se pak pohybují jedním směremjinému. Tik-tak, tik-tak, bom, bom! Slyšíš? Hodiny bijí! AnoPojďme společně napočítat do dvanácti. Jako první ožily panenkybibabo. Všem dám na ruku veselou petrželku(obvykle postižené). Hrajte si s prsty tak, aby vaše paže a hlavaPetruška se začala hýbat. Jaká veselá Petruška!

A teď jste se vy sami stali panenkami bibabo. Skloňte hlavupozdravuj jako Petržel. Představte si ohýbánía váš prst se narovná, když na něj položíte hlavu panenky. Roztáhněte ruce do stran. Paže rovné, napjaté. Tleskatti tleskají. Petržel tančí! Pokloňte se publiku, jako to dělá Petruška: ruce a hlava svěšené, uvolněné.

9. "Setkání s Palečkem."

Instruktor. Podívejte se doprava: je tam někdo?A teď doleva: nejprve nahoru - na větve stromů, pak dolů - do trávy. Něco zašustilo? Skryjte se, zatáhněte krk. PojďmePodívejme se znovu a uvidíme: kdo je tam? Nikdo! Vyjít,Nebojte se – je to vítr, který si hraje s listy. Jaký darebák! Odpočinout sizvedněte krk a přehoďte hlavu přes ramena. Krk je jako nit:visí, světlo-světlo. Unavený z namáhání a vykukování zpoza keře.

A tady je parapet, na kterém se ve zkratce spíPaleček. Představte si, že jste tak malí jako vyjako Paleček a spát ve skořápce vlašského ořechu. Chatkysedět na podložkách. Skořápka je taková stísněná - pokrčte nohy, ruceUmístěte dlaně pod tváře. Takhle dlouho spát nebudete: nohy a ruceotupí. Pořádně se protahujte, znovu a znovu. Narovnejte ztuhlé nohy, ruce a záda. Vstávej! Přestaň spát! skořápkaPaleček a naše mušle se houpaly. Přijďte ve dvojicíchdržte se za ruce, jako byste byli kolébkou a skálou. Nohy roztažené. Kolébka se někdy houpe tiše, někdy prudce. Je tak silnázakolísala, že se dokonce začala točit na jednom místě: pak na jednomse točí jedním směrem, pak druhým. Na parapetu za PalečkemČau, chroust dorazil. F-f-f. Překulil se na záda.

Leží a pohybuje tlapkami, ale nemůže se převrátit. Ale zdebroukovi se podařilo převrátit a letěl. Snadno, zdarmasýkorka, hlasitě bzučí.

10. "Koťata jdou na výlet." Instruktor. Nyní se každého dotknu, vyčaruji kouzlo a vy se proměníte v malá koťátka.Vidím, že jste připraveni cestovat. Před ním je plotpřed přeskočením. Tak ticho, že to kočka neslyšíbyl zlobivý a nenechal nás doma. A za plotem je potok. Koťata nemají rádi vodu. Přejdeme to přes kameny. Následuj mě. Buď opatrný! Šlápněte pouze na oblázky. To je ono, jsme na druhé straně. Koťátka byla šťastná, že překročila potok. Uvolněte své unavené nohy a záda. To je jednotečky, tlapky svěšené, záda uvolněná, ramena dolů. Horowow, pěkné! odpočinuli jste si? A zase na cesty! A na cestě je jeden velkýhora. Co dělat? Vidím úzký průchod. Vcucnul jsi bříška, typřitáhli jsme se k sobě a vmáčkli se bokem do úzkého průchodu.Já půjdu první a ty půjdeš za mnou. Jak se máte, koťátka! Všichni přešli na druhou stranu hory! Co nás zde čeká? Musíme být opatrní! Postavme se na všechny čtyři a podPlížíme se ke keři: tlapky jsou měkké, hřbety ohnuté. Dívej sepo stranách: co je tam? Zvědavá koťátka, záleží jim na všemzajímavý! Nějaký šustění! Kdo je v křoví? Poslouchejte, zástupceRito, natáhni krky, nastraž uši. Ts-ts-ts! Vypadá jako Nikočt. Poslouchejme znovu. Kwa-kwa-kwa! Ano je to velkéropucha! Koťata se vyděsila a schovala se pod keř. stočenýstočený do klubíčka, nos schovaný v tlapkách, sotva dýchá. Podívejme se: ropucha odcválala nebo ne? Uf, konečně odcválalamůžete si odpočinout a v klidu se rozhlédnout

Děti pokračují v pohybu od jednoho cvičení na simulátorech („stanicích“) k druhému, pohybují se v kruhu a provádějí tak všechna cvičení navržená učitelem.

Po absolvování kruhového tréninku je organizována venkovní hra, která je vybrána s přihlédnutím k míře zátěže, kterou děti obdrží, a také s ohledem na jejich přání.Venkovní hry pro děti se zrakovým postižením mají velký význam nejen jako prostředek k udržení funkcí, prostorové orientace a zlepšení pohybu. V procesu hry se dítě učí dosahovat úspěchu a podřizovat své touhy pravidlům hry. Efektivní řešení herních problémů pomáhá překonat zrakové vady a kompenzovat je. Pro děti s očními patologiemi neexistují žádné speciální venkovní hry. Musíte však vzít v úvahu řadu kontraindikací pro provádění určitých pohybů a cvičení, které byly uvedeny výše

Třetí a poslední část cvičení netrvá déle než 3-4 minuty. Zahrnuje prvky zrakových a dechových cvičení, sebemasáže, relaxační cvičení, herní cvičení k formování správného držení těla, posilování nožní klenby, hry a cvičení k rozvoji tvořivých schopností dětí.

Kromě kruhového tréninku využívá lekce tradiční způsoby organizace předškoláků k provádění základních pohybů v hodině tělesné výchovy: frontální a plynulé, které zahrnují provádění jednoho pohybu nebo cvičení všemi dětmi současně nebo střídavé provádění několika pohybů jeden po druhém. .

Náplň práce s dětmi

Obsahem programu je sedm bloků. Rozdělení do bloků je dáno tím, že od bloku k bloku dochází k postupné komplikaci cvičení na simulátorech – od nejjednodušších ke složitějším. Druhy pohybů se zároveň diverzifikují díky zavádění nových simulátorů a času stráveného prací na nich. Každý blok obsahuje čtyři lekce. Během prvních dvou lekcí každého bloku dětipředstavit se čtyřmi novými cvičeními v každé lekci; na třetízlepšit dovednosti provést všech osm cvičení ve čtvrté lekcizajistit provedení celého souboru cviků.

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

říjen

Odrůdy chůze a běhu. Skákání na dvou nohách přes medicinbaly.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Sorcerers"

Hra s nízkou pohyblivostí „Shapes“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Najdi svou barvu"

Hra s nízkou pohyblivostí "Entertainers"

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení "Lokomotiva"

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Štafetový závod s obručemi.

Pomalý běh. Chůze.

Vizuální gymnastika

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „plazivý plavec“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Oink, prase, grunt"

Vizuální gymnastika

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

listopad

Práce na simulátorechmetoda kruhového tréninku. Venkovní hra "Vrány a hnízda".

Procházka po hale. Cvičení pro korekci držení těla.

Hra s nízkou pohyblivostí. Hra "Sova". Dechová cvičení k obnovení dýchání.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „U medvěda v lese“

Procházka po hale. Cvičení pro uvolnění svalů na fitballu.

Odrůdy chůze a běhu. Skákání na dvou nohách s pohybem vpřed: malý (králíčci) a dlouhý (klokan) Dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Zajíci a medvěd"

Procházka po hale. Cvičení na uvolnění očních svalů

Odrůdy chůze. Venkovní hra „Kolotoč“ Dechové cvičení „Dýchejte jednou nosní dírkou“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Pasti se stuhami“

Procházka po hale. Snadný běh.

Okulomotorická cvičení

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

prosinec

Odrůdy chůze a běhu. Skákání přes šňůru na dvou nohách vlevo a vpravo. Dechové cvičení.

Práce na simulátorech kruhovou metodoucvičení. Venkovní hra „Disco s fitballem“

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení "míč"

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Tag s míčem“

Chůze je normální. Samomasáž chodidel.

Vizuální gymnastika

Herní cvičení „Coil“ Dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metoda

Herní cvičení „Nošení klobouků“. Samomasáž chodidel

Odrůdy chůze a běhu. Skákání na dvou nohách při pohybu vpřed je dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení.

Odrůdy chůze a běhu.

Vizuální gymnastika

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

leden

Odrůdy chůze a běhu. Skákání na jedné noze (pravá, levá), pohyb vpřed. Dechová cvičení.

Práce na simulátorechmetoda kruhového tréninku. Venkovní hra „Fitball – zábavná hra“

Procházka po hale. Relaxační cvičení

Odrůdy chůze a běhu. Úkoly s míčem. Dechové cvičení při chůzi po sále.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Frost-Red Nose“

Chůze po hale všemi směry. Chůze.

Okulomotorická cvičení

Odrůdy chůze a běhu. Skákejte střídavě na pravou a levou nohu. Dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Rybářský prut"

Herní cvičení „Dva a tři“

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Sly Fox"

Herní cvičení „Boubek na zádech“

Relaxace pro oči

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

Únor

Herní úkol „Pavouci a mouchy“. Hra "Rozpoznat hlasem"

Práce na simulátorechmetoda kruhového tréninku. Venkovní hra "Vlk v příkopu"

Cvičení odstraněnínapětí aúnava "červ"

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení "Plavci"

Práce na simulátorechkruhová metoda

Relaxační cvičení. Herní cvičení „Nos-podlaha-strop“ (pro oči)

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Rybáři a ryby“

Náhodné procházky po hale mezi fitbally. Cvičení pro uvolnění svalů na fitballu.

Odrůdy chůze a běhu.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Letadla"

Chůze je normální.

Samomasáž očí

Samomasáž chodidel.

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

březen

Odrůdy chůze a běhu.Dechová cvičení.

Práce na simulátorechmetoda kruhového tréninku. Venkovní hra „Pasti se stuhami“

Cvičení odstraněnínapětí aúnava „Koťátkaodeslánacesta"

Chůze, běh. Dechové cvičení „Crawl swimmer“ Distribuceděti na cvičebním zařízení.

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Najděte si partnera“

Cvičení ke zmírnění napětí a únavy „Strom“.

Okulomotorická cvičení

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „ztraceno“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení.

Venkovní hra „Jsme vtipní kluci“

Hra s nízkou pohyblivostí "Vorotsa"

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „Kočka si s námi chce hrát“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra

Herní cvičení "Balerína"

Cvičení pro oči

Měsíc

Blok

Obsah tříd

Část

IIČást

IIIČást

duben

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „Grow Big“Rozdělení dětí mezi simulátory.

Práce na simulátorechmetoda kruhového tréninku.Venkovní hra „Jsme vtipní kluci“

Cvičení odstraněnínapětí a únava"Želva".

Trénink okulomotorických svalů

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení "Pojďme autem"

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra „Migrace ptáků“

Cvičení odstraněnínapětí aúnava

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „Kaše se vaří“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Voda, voda..."

Relax „Setkání spalec"

Odrůdy chůze a běhu. Dechové cvičení „Růže kvete“

Práce na simulátorechkruhová metodacvičení. Venkovní hra "Karas a štika"

Cvičení ke zmírnění namáhání očí a únavy.

Tematický plán

Úkoly pro každé číslo libovolného bloku:

1. lekce:

    Představte první čtyři cvičení určitého komplexu

    Zavést techniku ​​provádění cviků na určitých strojích metodou kruhového tréninku

2. lekce:

    Představte následující čtyři cvičení komplexu

    Naučte se cvičení na simulátorech, se kterými jste pracovali v předchozí lekci.

3. lekce:

    Posilujte dovednosti provádění celé sady cvičení

    Posílit dovednost provádění cvičení na simulátorech

4. lekce:

    Zlepšete schopnost provádět sadu cvičení.

    Zlepšete dovednost provádění cvičení na simulátorech

Každá lekce navíc realizuje i obecné úkoly, jako je zlepšení pohybového aparátu, funkčnost všech orgánů a systémů, rozvoj myšlení a očních svalů. představivost, rozvoj kladných mravních vlastností a vztahů.

Vzdušná chůze

Dětský posilovací stroj Air Walk je navržen tak, aby posiloval svaly nohou a rozvíjel smysl pro rovnováhu. Pohyb probíhá kýváním nohou, jako byste chodili. Pomáhá a zlepšuje rovnováhu a koordinaci dítěte, ideální i pro děti se špatnou motorikou.
Záměry a cíle
Zlepšení fungování kardiovaskulárního a dýchacího systému.
Posilování svalů zad a nohou.
Rozvoj koordinace pohybů, flexibility a pohyblivosti kloubů.

Typy cvičení
Dítě stojí nohama na plošinách, ruce má upevněné na držácích.
Možnosti:
Začne kývat pravou nohou dopředu a dozadu, zastaví se, pak levou nohou.
Švihne obě nohy: levá noha dopředu, pravá noha dozadu.
Doba trvání - od 3 do 5 minut, po každé minutě je dětem nabídnut odpočinek po dobu 30-40 sekund.
Směrnice
Lekce je rozdělena do tří částí.
Na začátku lekce se provede krátké zahřátí o celkové délce 5 minut: - chůze různým tempem, přeměna v běh, - nepřetržitý běh po dobu maximálně dvou minut.
Hlavní část tvoří cvičení na trenažérech v délce 3 až 5 minut, po každé minutě je dětem nabídnut odpočinek na 30 až 40 sekund. Pokud existuje více typů simulátorů (3 a více), po minutě cvičení na jednom simulátoru v kruhu děti přecházejí na další.
Na konci lekce je dětem dán soubor relaxačních cvičení, při kterých děti provádějí pohyby: uvolněné zvedání, rozpažení, vzpřimování paží z různých pozic, houpání v pomalém tempu, rotace rukou; ohýbání těla dopředu, do stran; rotace, dřepy atd.
Specifikace:
Hmotnost trenéra 9,3 kg
Rozměry trenažéru: 78 x 65 x 80 cm

Magická cesta

Posilovací stroj pro děti Magic Track - dítě vytváří pohyby a rychlost nohama. a displej zobrazuje dobu běhu, vzdálenost a množství vynaložené energie. Simulátor je určen pro děti ke zlepšení činnosti kardiovaskulárního a dýchacího systému, k rozvoji koordinace pohybů, k posílení různých svalů nohou a k rozvoji vytrvalosti. Na začátku lekce se dítě postaví na cestu. Dospělý ho vyzve, aby nejprve sledoval stopy a pak běžel.
Simulátor je určen pro děti ke zlepšení činnosti kardiovaskulárního a dýchacího systému, k rozvoji koordinace pohybů, k posílení různých svalů nohou a k rozvoji vytrvalosti. Na začátku lekce se dítě postaví na cestu. Dospělý ho vyzve, aby nejprve sledoval stopy a pak běžel. Doporučená doba trvání je od 3 do 5 minut, po každé minutě je dětem nabídnuta pauza na 30 až 40 sekund.
Na jedné straně stroje je běžecký pás, na druhé je zabudovaný zdravotní disk. Měkká madla jsou snadno uchopitelná a spolehlivě chrání dítě před pádem.
Malý monitor zobrazuje následující údaje:





Vlastnosti simulátoru
Simulátor je určen pro děti od 4 do 8 let pro zlepšení činnosti kardiovaskulárního a dýchacího systému, rozvoj koordinace pohybů, posílení různých svalů nohou a rozvoj vytrvalosti.
Dítě stojí na cestě. Dospělý ho vyzve, aby nejprve sledoval stopy a pak běžel.

Rotoped pro děti Malyavka

Dětský rotoped Malyavka je simulátor, který umožňuje trénovat kardiovaskulární a dýchací systém a podporuje rozvoj vytrvalosti. Model je určen pouze pro děti ve věku 3-8 let. Simulátor funguje úplně stejně jako verze pro dospělé!
Rotoped Malyavka je simulátor, který umožňuje trénovat kardiovaskulární a dýchací systém a podporuje rozvoj vytrvalosti. Model je určen pouze pro děti ve věku 3-8 let.
Trenažér funguje přesně jako verze pro dospělé, ale s větší zábavou!
Dětský mechanický rotoped umožňuje trénovat kardiovaskulární a dýchací systém, podporuje rozvoj vytrvalosti. Rotoped poskytuje maximální pohodlí díky ergonomickému designu sedáku, rukojetí a pedálů. Tento rotoped má velmi nízký startovací odpor.
- Vyrobeno v atraktivním designu a barvách.
-Plynulý mechanický spínač poskytuje rovnoměrný odpor, takže stroj běží hladce a tiše.
-Má pohodlné, výškově nastavitelné sedadlo.
-Simulátor lze úspěšně použít jak doma, tak ve všech dětských institucích, rekreačních místnostech.
Na malém displeji se zobrazí:
- vyučovací čas od 00:00 do 59:59 min.
- rychlost od 0,00 do 99,99 km/h
- ujetá vzdálenost od 0,000 do 9,999 km
- počet spálených kalorií od 0,00 do 99,99 kcal
- automatická změna zobrazení indikátorů
Vlastnosti simulátoru
Dětský rotoped je určen pro děti od 3 do 8 let pro posílení svalů nohou a rozvoj vytrvalosti.
Práce na rotopedu se provádí simulací jízdy na kole po dobu 3 až 5 minut, po každé minutě je dětem nabídnut odpočinek na 30 až 40 sekund.
Zatížení na něm vzniká střídavým zvedáním a spouštěním pedálů při otáčení pod vlastní vahou cvičenců.
Specifikace: Vhodné pro děti ve věku 3-8 let; váha simulátoru je 6,7 kg. Velikost simulátoru je 54*34*50 cm Maximální hmotnost uživatele je 65 kg.

Posilovací stroj pro děti Stepper

Dětský trenažér Stepper je navržen tak, aby se děti při tréninku bavily! Tento posilovací stroj je vybaven regulátorem zátěže. Tento stroj je skvělý pro gymnastiku.
Záměry a cíle
Celkové zlepšení těla.



Formování pevného návyku tělesné výchovy a sportu u dětí.
Směrnice
Lekce je rozdělena do tří částí.



Pro děti ve věku 4-11 let
Hmotnost trenéra 8,2 kg
Rozměry trenažéru: 38 x 30 x 88 cm
Maximální hmotnost uživatele 65 kg

Posilovací stroj pro děti Nůžky

Dětský simulátor nůžek kombinuje simultánní trénink nohou a rukou. Stisknutím volantu dítě současně pohybuje nohama. Zařízení má měkké sedadlo a měkký volant. Pomáhá s koordinací a zlepšuje svaly paží. Vzhledově má ​​simulátor jednoduchý design jako nůžky. Jedna část má sedák a opěrku nohou, druhá část slouží jako pevný stojan na posilovací stroj plus madla. Vypadá to velmi jednoduše, ale efekt předčí všechna očekávání. Princip fungování tohoto simulátoru spočívá v tom, že dítě střídavě mačká a uvolňuje „nůžky“ úsilím svých paží a nohou.
Vzhledově má ​​simulátor jednoduchý design jako nůžky. Jedna část má sedák a opěrku nohou, druhá část slouží jako pevný stojan na posilovací stroj plus madla. Vypadá to velmi jednoduše, ale efekt předčí všechna očekávání. Princip fungování tohoto simulátoru spočívá v tom, že dítě střídavě mačká a uvolňuje „nůžky“

úsilím rukou a nohou.
Zařízení má měkké sedadlo a měkký volant. Zlepšuje koordinaci pohybů dítěte a posiluje svaly rukou a nohou.
Trenažér nůžky rozvíjí koordinaci, rovnováhu a rozvoj svalů v horní části těla dítěte.
Hmotnost trenéra 6,7 ​​kg
Rozměry trenažéru: 75 x 38 x 90 cm
Maximální hmotnost uživatele 65 kg

Dětský posilovací stroj Loď

Cvičební stroj Boat pro děti je vybaven popruhy, které drží nožičky na místě, aby při cvičení nesklouzly. Jedná se o dětský simulátor pro trénink hravou formou. Posiluje kardiovaskulární systém, umožňuje aktivně rozvíjet svaly zad, nohou, ramenního pletence a břicha. Vícebarevné zbarvení přitáhne pozornost dětí a učiní sportovní aktivity zábavnými a vzrušujícími.
Jedná se o dětský simulátor pro trénink hravou formou. Posiluje kardiovaskulární systém, umožňuje aktivně rozvíjet svaly zad, nohou, ramenního pletence a břicha. Vícebarevné zbarvení přitáhne pozornost dětí a učiní sportovní aktivity zábavnými a vzrušujícími.
Rukojeť má nastavitelnou zátěžovou stupnici. Tento stroj je skvělý pro gymnastiku.
Vhodné pro děti ve věku 3-8 let
Hmotnost trenéra 7,6 kg
Rozměry trenažéru: 94 x 34 x 37 cm
Maximální hmotnost uživatele 65 kg

Posilovací stroj pro děti Vertelka

Dětský simulátor špízu se používá takto: nohy jsou umístěny na kulatém disku ve stejné vzdálenosti. Ruce jsou umístěny na rukojeti. Poté se tělo otočí o 90 stupňů doleva a doprava z výchozí polohy.
Záměry a cíle
Celkové zlepšení těla.
Posilování svalů trupu a nohou.
Rozvoj pohybové koordinace.
Trénink vestibulárního aparátu.
Formování pevného návyku tělesné výchovy a sportu u dětí.
Směrnice
Lekce je rozdělena do tří částí.
Na začátku lekce se provede krátké zahřátí, které netrvá déle než 3 minuty. Zahrnuje chůzi různým tempem, postupně přecházející v běh (délka nepřetržitého běhu je 1,5 minuty) a dechová cvičení.
Hlavní část tvoří cvičení na trenažéru v délce 3 až 5 minut, po každé minutě je dětem nabídnut odpočinek na 30 až 40 sekund.
Na konci lekce je dětem dán soubor relaxačních cvičení, při kterých děti provádějí pohyby: uvolněné zvedání, rozpažení, vzpřimování paží z různých pozic, houpání v pomalém tempu, rotace rukou; ohýbání těla dopředu, do stran; rotace, dřepy atd.
Typy cvičení
Výchozí pozice: stojte na disku, nohy na šířku ramen, ruce na rukojeti. Začneme pohybovat nohama doleva a doprava.
Výchozí pozice: postavte se jednou nohou na kotouč (druhá je ohnutá nebo na podlaze). Začneme provádět rotační pohyby doleva a doprava.
Výchozí pozice: postavte se na všechny čtyři na disk, ruce opřete o rám stroje. Začněte se otáčet doleva a doprava.
Výchozí pozice: postavte se oběma nohama na disk. Zatlačte z rukojeti a začněte se otáčet v kruhu, nejprve jedním směrem, poté druhým směrem.
Počet opakování: 7 - 10 krát.
Hmotnost trenéra 12,9 kg
Rozměry trenažéru: 86 x 58 x 23 cm
Maximální hmotnost uživatele 65 kg

Posilovací stroj pro děti Kajak

Dětský simulátor kajaku je simulátor pro výcvik hravou formou. Posiluje kardiovaskulární systém, umožňuje aktivně rozvíjet svaly zad, nohou, ramenního pletence a břicha. Vícebarevné zbarvení přitáhne pozornost dětí a učiní sportovní aktivity zábavnými a vzrušujícími. Kajakový trenažér pro děti má nezávislá madla a pohodlné posuvné sedadlo. Každá rukojeť má samostatné nastavení a je potažena měkkým čalouněním. Displej zobrazuje čas tréninku, ujetou vzdálenost a množství vynaložené energie.
Kajak má nezávislá madla a pohodlné posuvné sedlo. Každá rukojeť má samostatné nastavení a je potažena měkkým čalouněním. Displej zobrazuje čas, ujetou vzdálenost a množství vynaložené energie.
Vhodné pro děti ve věku 6-11 let
Hmotnost stroje 12,9 kg Rozměry stroje 86 x 58 x 23 cm
Maximální hmotnost uživatele 65 kg

Kontrola realizace programu

Pedagogický rozbor znalostí a dovedností dětí (diagnostika) se provádí 2x ročně: úvodní - v září, závěrečný - v květnu.

Jako ukazatele fyzické zdatnosti se používají určité motorické vlastnosti a schopnosti dítěte, jako je agility (koordinační schopnosti), flexibilita a síla. Úroveň rozvoje pohybových kvalit se posuzuje pomocí diagnostických testů fyzické zdatnosti.

Testy k určení rychlostních a silových kvalit

Skok do dálky ve stoje

Tento test lze provést v tělocvičně na pěnové podložce, na které jsou značky naneseny každých 10 cm. Testování provádějí dvě osoby. První vysvětlí úkol a ujistí se, že dítě zaujme výchozí pozici pro skok, dá povel „skoč“; druhý používá měřicí pásku k měření délky skoku.

Dítě se postaví na startovní čáru, odstrčí se oběma nohama, provede intenzivní švih rukama a vyskočí do maximální vzdálenosti. Při přistání se neopírejte rukama o záda. Učitel změří vzdálenost od startovní čáry k patě „nejbližšího chodidla“ s přesností na 1 cm, provede se dva pokusy a nejlepší výsledek se zapíše do protokolu. Kvalitativní posouzení skoku by mělo být provedeno na základě hlavních prvků pohybu: výchozí pozice, energické odrazy nohama, švih paží při odrazu, seskupení během letu, měkké přistání s náklonem z paty na celé chodidlo. Pokud dítě po přistání upadne nebo udělá krok vzad, pokus se započítá a zaznamená se výsledek, který je zaznamenán v okamžiku položení nohou na podpěru.

Pro zvýšení aktivity a zájmu dětí je vhodné umístit několik jasných hraček ve vzdálenosti 15-20 cm za podložku a vyzvat dítě, aby skočilo na tu nejvzdálenější.

Házení medicinbalu o hmotnosti 1 kg zpoza hlavy dvěma rukama ve stoje

Tento test lze využít i k posouzení úrovně tělesného vývoje dětí, jejich orientačních reakcí a koordinačních schopností.

Dítě stojí u kontrolní čáry, vezme míč a hodí ho zpoza hlavy co nejdále. V tomto případě je jedna noha vpředu, druhá vzadu. Při házení míče by nohy dítěte neměly opustit podlahu. Provedou se dva hody za sebou a zaznamenává se nejlepší výsledek.

Testy na zjištění obratnosti a koordinačních schopností

Kyvadlová doprava 3 krát 10 m

Tento test pomáhá určit schopnost rychle a přesně upravit vaše akce v souladu s požadavky náhle se měnícího prostředí.

Dítě stojí na kontrolní čáře, na signál „pochod“ (v tuto chvíli učitel zapne stopky) třikrát urazí vzdálenost 10 metrů, po které jsou kostky (5 kusů) umístěny v přímce. Dítě běhá kolem každé kostky, aniž by se jí dotklo. Zaznamenává se celková doba běhu.

Koordinační test

Udržování rovnováhy Dítě stojí v postoji (prst zadní nohy se dotýká paty přední nohy) a snaží se udržet rovnováhu. Dítě plní úkol s otevřenýma očima. Hold Time

Test pružnosti

Předkloňte se ze stoje

Test charakterizuje pohyblivost všech částí pohybového aparátu, elasticitu svalů a vazů.

Dítě stojí na gymnastické lavici (povrch lavice odpovídá nulové známce). Úkolem je ohnout se, snažit se neohýbat kolena (v případě potřeby je může učitel držet). Druhý učitel pomocí pravítka instalovaného kolmo k lavici zaznamenává úroveň, na kterou dítě dosáhlo konečky prstů. Pokud dítě nedosáhne nulové značky (plocha lavice), pak se výsledek započítá se znaménkem mínus. Při provádění tohoto testu můžete využít herní moment „získej hračku“.

Podpora zdrojů:

    Vlasenko N.E. Fitness v mateřské škole - Praleska, 2006, č. 7.

    Vlasenko N.E. Přátelství s tělesnou výchovou - Praleska, 2008, č. 3.

    Vlasenko N.E. Fitness pro předškoláky - Propagace, 2008.

    Golitsyna N.S. Netradiční hodiny tělesné výchovy v předškolním vzdělávacím zařízení - „Nakladatelství Scriptorium 2003“, 2006.

    Ermak N.N. Hodiny tělesné výchovy v mateřské škole: tvořivá škola pro předškolní děti - Phoenix, 2004.

    Zheleznyak N.Ch. Tělesná výchova pro starší předškoláky: hrajeme si, trénujeme, vyvíjíme: příručka pro učitele a vedoucí institucí poskytujících předškolní vzdělávání - Bely Veter Publishing House LLC, 2008.

    Zhukova L. Třídy se simulátory - Předškolní výchova, 2007, č. 1.

    Runova M.A. Využití simulátorů v mateřské škole (metodická příručka), 2005.

    Všeruský veřejný fond „Sociální rozvoj Ruska“.

    Checheta M.V. Fitball - gymnastika v mateřské škole, 2003.

Dětský běžecký pás DFC VT-2300

Pohybová aktivita pro děti do sedmi let

Naše tělo se formuje od narození a v určitém okamžiku je důležité mu dodat další zátěž, aby kostra zpevnila a tělo se stalo odolným vůči nemocem. K dosažení tohoto cíle vám pomůže sport. inventář, který je nabízen v sortimentu našeho internetového obchodu.
Posilovací stroje pro děti plní následující funkce:

  • Rozvíjejte svalovou hmotu po celém těle. Dítě v průběhu času dosáhne speciálních výsledků ve sportu díky napumpovaným svalům.
  • Pomáhá obohacovat kostní tkáň. Během silových cvičení jsou kosti člověka jakéhokoli věku nasyceny vápníkem mnohem lépe než v neaktivním stavu. Posilování kostí dětí v raném věku sníží riziko zlomenin.
  • Dělají stěny krevních cév a srdeční sval silnými a odolnými vůči vážnému stresu.
  • Kardio trénink pro předškoláky pomáhá rozvíjet schopnosti dýchacích orgánů. Napumpované plíce vydrží běh na dlouhou trať.
  • Činnost vnitřních orgánů se zlepšuje díky zrychlenému krevnímu oběhu a metabolismu živin v buňkách.

Typ zařízení

Katalogová výbava se liší v různých modelech s individuálními designovými prvky a doplňkovými prvky pouzdra:

  • Multifunkčnost steppery pro předškolní děti určené pro rozvoj chodidlo svaly. Lyžování, chůze po schodech, plynulý pohyb jakoby na vlnách pozitivně působí na svaly vnitřní a vnější strany stehen, čéšky, lýtka a hlezenního kloubu.
  • Rotoped pro děti, jako běžecká dráha, poskytují dobrou kardio zátěž, která zlepšuje nejen stav svalů, ale i činnost dýchacích cest, srdce a cévního systému.
  • Veslování posilovací stroje rozvíjejí svalovou tkáň v oblasti ramen, předloktí, lopatek, spodní části zad a břicha. Princip použití je podobný jako při řízení lodičky na vodě, vaše malé dítě si samo sebe dokáže představit jako piráta plující na svůj ostrov pokladů.
  • Dětský posilovací stroj Twister model je vhodný pro posilování břišní oblasti a bočních partií břicha. Zařízení má stojan s držadly pro udržení rovnováhy.

V předškolním věku je většina dětí velmi aktivní a neví, co se svou energií dělat, kromě běhání po domě na všechny strany a trápení domácích mazlíčků. Nákup cvičebních pomůcek pro předškolní dítě bude proto vynikajícím rozhodnutím, většina pozornosti bude věnována sportovnímu areálu.

Instalace, údržba a bezpečnost

  • Čerstvý vzduch je pro předškoláky stejně důležitý jako fyzikální terapie. Pokud je to možné, je lepší instalovat zařízení venku nebo v místnosti, kde je prostor dobře větraný.
  • Se sestavením simulátorů vám pomůže návod k použití, který obsahuje i bezpečnostní pravidla. Rodiče nebo zaměstnanci zábavního centra by měli zkontrolovat každou položku.
  • Vývoj dětí není úplný bez komunikace s ostatními dětmi. V případech, kdy zařízení používá více dětí, se doporučuje povrch ošetřit hygienickými prostředky.
  • Děti s hmotností do 50 kg mohou cvičit na cvičebních pomůckách pro děti. Pokud zařízení používá dospělá osoba, může dojít k ohnutí pouzdra nebo prasknutí vnitřního mechanismu.
  • Pracovní zátěž dětí pro předškolní rozvoj by měla odpovídat jejich možnostem. Nenastavujte zařízení okamžitě na maximální odporovou sílu.
  • V předškolním věku je důležité sledovat držení těla, na každém tréninku je nutné kontrolovat polohu těla dítěte.


 

 

Toto je zajímavé: